Die BTW die je al betaald hebt, maar toch onder de EUR 1345,= blijft, krijg je terug aan het eind van het jaar, lijkt me. Na je jaaropgaaf. (Hmm.. Of kan dat ook per kwartaal..?)
Likes: 0
Die BTW die je al betaald hebt, maar toch onder de EUR 1345,= blijft, krijg je terug aan het eind van het jaar, lijkt me. Na je jaaropgaaf. (Hmm.. Of kan dat ook per kwartaal..?)
ik wil binnenkort beginnen met een bedrijf vandaar dat ik aan het rondkijken benOrigineel geplaatst door crazycoder
Misschien doe jij er goed aan om iemand in te huren die er wat meer vanaf weet.. Ik denk dat zo iemand geld voor jou kan verdienen..
Vraagje, mag je als Nederlandse éénmanszaak ook (al dan niet buitelanders) werknemers aannemen?
En hoe zit dat met een VOF?
Ja, waarom niet?Origineel geplaatst door Tuinslak
Vraagje, mag je als Nederlandse éénmanszaak ook (al dan niet buitelanders) werknemers aannemen?
Dit kan dus niet, want je postje wordt ook gewoon gezien als winst. Als je echt reserveringen wil gaan boeken kun je beter op een BV-NV-CV-LtD overstappen.Origineel geplaatst door froggie
Jij bent het bedrijf en andersom. De winst van het bedrijf is dus ook meteen jou salaris. Het werkt uiteraard ook de andere kant op: schulden van het bedrijf zijn persoonlijke schulden.
Hoe je de winst van je bedrijf verdeelt moet je zelf weten. Als jij 500 euro nodig hebt om van te leven pak je dat deel van de winst en de rest stop je in een potje voor bijv investeringen.
Wat je als startende ondernemer wel kan is al je investeringen in een keer afschrijven. Dit kan je winst en dus belasting flink drukken.
Laatst gewijzigd door lumomm; 19/09/05 om 18:05.
Natuurlijk mag dat! En wat bedoel je met buitenlanders? EU inwoners mag je gewoon als werknemers in dienst nemen. Voor werknemers buiten de EU heb je een vergunning nodig.Origineel geplaatst door Tuinslak
Vraagje, mag je als Nederlandse éénmanszaak ook (al dan niet buitelanders) werknemers aannemen?
En hoe zit dat met een VOF?
Origineel geplaatst door 3j3ct
nou zat ik ook op de belastingdienst site te kijkenen als je onder de 1345 euro per jaar moet afdragen aan btw hoef je dit niet af te dragen,maar hoe krijg ik mn btw dan terug?
Als je al BTW moet afdragen, dan krijg je dus nooit BTW terug. Deze regeling waar jij naar verwijst is de KOR (Kleine ondernemings regeling) Stel je moet aan het eind van het jaar minder dan 1345 btw afdragen dan hoef je deze dus niet af te dragen. Voorbeeld je hebt voor 10.000 verkocht en voor 8000 ingekocht. Normaal zou je dan 10000-8000= 2000 x 1.19 = 380 aan btw afdragen dit is minder dan eur. 1345 dus je hoeft dit niet af te dragen, let wel dit wordt als winst(loon)gezien.
Er geld ook nog een andere regel namelijk moet je tussen de 1345 en 1800(ongeveer) dan hoef je volgens de KOR maar de helft van de BTW af te dragen.
Buitenlanders als Belg, dus EU unie.Origineel geplaatst door lumomm
Natuurlijk mag dat! En wat bedoel je met buitenlanders? EU inwoners mag je gewoon als werknemers in dienst nemen. Voor werknemers buiten de EU heb je een vergunning nodig.