Wat let je berrie om hem sticky te maken dan !
Afdrukvoorbeeld
Wat let je berrie om hem sticky te maken dan !
Wat mij opvalt aan de klantanalyse is dat deze uitgaat van 'de klant' en of 'de klant' behoefte heeft aan jouw product. Dit doet me denken aan heel wat jaren terug, waarbij marketing productgericht was.
Naar mijn idee kun je beter behoefte gericht kijken, dus je kijkt naar de behoeften die er bestaan onder verschillende segmenten van consumenten (zowel particulier als zakelijk). Uit die segmenten kies je het segment consumenten dat je wenst te bedienen. Vandaar kijk je dan naar de wijze waarop je invulling kan geven met je product portfolio aan de behoeften die er bij dat segment consumenten bestaan.
Zodra je weet welke segment consumenten je wenst te bedienen, weet welke behoefte die heeft en hoe je daar met jouw product portfolio invulling aan kan geven. Dan pas ga je over tot het vermarkten van je oplossing aan de gekozen doelgroep. Productmarketing is zo 1900.
leuk hoor, maar volgens mij maak je toch echt een denkfout...
hetgeen wat Erik beschreef is juist 'behoefte'marketing: klanten met een andere insteek (nieuw, geïnteresseerd, tevreden etc.) hebben juist elk een andere behoefte aan klantgerichtheid, waar de beginnende klant behoefte heeft aan veel uitleg, informatie zal de gevorderde klant meer waarde hechten aan de betrouwbaarheid van het bedrijf en, ik zeg maar wat, de uptime garantie... al met al verschillende behoeftes... waarop allemaal anders ingespeeld moet worden door, zoals je zelf al zei, je op verschillende segmenten tegelijk (differentiatie) of op 1 segment (niche) te richten...
productmarketing is inderdaad uit de mode... maar is in dit geval dus niet van toepassing ... :)
buiten dit wilde ik graag wat toevoegen aan deze topic/beginpost:
customer loyalty is veel belangrijker dan het werven van nieuwe klanten, omdat tevreden of zelfs enthousiaste klanten zullen je vast aanraden bij familie/kennissen/vrienden/collega's etc. en die mond-op-mond reclame is goud waard... behandel je klanten dan ook als koning... want dit geldt ook: een tevreden klant laat het 1 persoon weten, een ontevreden klant laat het 10 personen weten.
Een redelijk makkelijke tip om klanten enthousiast over je bedrijf te krijgen is het toepassen van expectancy marketing. Geef je klanten meer dan ze van je verwacht hadden en ze vinden je helemaal geweldig! En dan heb ik het niet over een GB hier en een domeintje daar... maar bijvoorbeeld tips geven over het design van hun website, advies geven over bepaalde dingen... gewoon dingen die misschien niet tot de initiele vraag behoorden, maar die de klant toch zal waarderen... en aub nooit, maar dan ook nooit hier een meerprijs voor rekenen! Doe gewoon die extra moeite, dat klein stukje extra... als er iemand niet uitkomt met het opstellen van zijn database, leg hem/haar dan even de basics van normaliseren uit als je daar toch al verstand van hebt... daar zit de kracht van de kleine ondernemer!
Hier heb ik het trouwens alleen over het support geven aan de klant maar ook op andere vlakken kun je je klanten 'verassen' zonder dat je diep in je buidel hoeft te tasten overigens... de geboortekaart die iemand hier al aanhaalde is enorm goed voor je relatie met je klant! Maak het ook nooit te moeilijk voor je klant... het is voor ondernemers noodzaak om de klanten niet teveel te belasten met allerlei administratieve, arbeidsintensieve taken zoals: email checken voor offerte, offerte downloaden, (acrobat reader installeren?), offerte uitprinten, handtekening zetten, scannen, opslaan in jpeg/pdf, terugmailen of in envelop zetten, adres erop schrijven, postzegel plakken, envelop op de brievenbus doen... stuur in plaats hiervan bijvoorbeeld de offerte per brief met een retour envelop met antwoordadres en doe zoveel mogelijk online (geautomatiseerd)... :) Onthou altijd dat je klant niet jouw werk hoeft te doen... hou usability (in de ruimste zin van het woord) hoog in het vaandel !
Mond-op-mond beademing en mond-tot-mond reclame.
Mond op mond reclame bestaat niet.
Offerte per brief, klant weg omdat het te lang duurt :)
E-mail checken wordt m.i. als minder belastend ervaren dan een brief openen. Jij verwacht in dergelijk scenario van de klant dat deze naar de brievenbus loopt.. In jouw beleving wellicht minder arbeidsintensief?
E.e.a. is natuurlijk lekker generaliserend het ligt natuurlijk geheel en al aan je doelgroep..
ik heb er als klant van hosting bedrijven nooit zoveel problemen om contracten enz. te scannen en op te sturen, als de prijs van het product me maar aanstaat :D, dan heb ik de rest er wel voor over.
Maar het product moet in mijn ogen wel zo snel mogelijk beschikbaar zijn... de rest kan achteraf wel geregeld worden :D
//edit sorry niet goed gelzen
Ber|Art edit: Dit is niet nodig!