Oorspronkelijk geplaatst door
Tim.Bracquez
Maar je hebt colocation en colocation. De ene geeft bij colocation zelfs gratis spare parts en zelfs gratis een machine / dedicated server die in nood aangezet kan worden uit stock. Uiteraard tegen de aankoopprijs maar dit kan mogelijk ook ingerekend worden. Wat ik hiermee duidelijk wil maken.
Je hebt dedicated en dedicated, tevens ook colocation en colocation.
Stel het bedrijf gaat hun colocation een mix aan traffic aanbieden terwijl de dedi's low-priority hebben of single homed netwerk. Op beide neem je dan zelfde winst, maar het ene is kwalitatiever als het andere. Uiteraard ga je zo in zekere zin concurrentie zorgen voor je eigen klanten.
Heet appelen met peren vergelijken. Per m² huren is ook goedkoper als per half rack...
Snap heel het punt, maar je kan dit spijtig genoeg niet 1 op 1 vergelijken, zeker niet met een extern bedrijf... hopelijk hebben zij dit goed uitgerekend in hun business model.