Vijf euro gaat niet lukken. Prijzen beginnen bij 6,95 zonder of 9,95 met licentie bij de meeste aanbieders. Maar nog aanzienlijk goedkoper dan een eigen Outlook systeem voor ondernemingen zonder eigen systeembeheerder.
Afdrukvoorbeeld
kreeg laatst info van hostingbasket:
dit bieden ze (of het hosted exchange is wordt mij niet helemala duidelijk)
Citaat:
Unieke en complete e-mail oplossing voor MKB
Vanaf 3 €/mnd/mailbox, geen setup kosten
Eigen domeinnaam
Van 50MB/Mailbox tot 150MB/Mailbox
850MB archivering
Anti Virus/Anti Spam
Veilig dankzij dagelijkse backup
Outlook licentie inbegrepen
Outlook Web Access
Push technologie voor mobiele toestellen: Blackberry, PDA, Palm
Versturen en ontvangen van faxen mogelijk
Ook het bekijken waard :
Zimbra Open Source Edition
Horde Groupware
Citadel
Een andere mogelijkheid is SmarterMail mailserver. Je hebt een gratis versie die alle mogelijkheden bevat (is wel beperkt tot 1 domein).
SmarterMail kan ook volledig synchronizeren met Outlook (min of meer zoals Exchange) en kan je gebruik maken van shared contacts, calendars en tasks.
Maar deze mailserver is dus wel geschreven in .NET en vereist dus het Windows/IIS platform.
Wij gebruiken SM ook als mailserver en zijn daar zeer tevreden van.
Ik gebruik zelf Google Calendar al een tijdje. Ik denk dat je hun wel kan vertrouwen qua geven van bedrijfsgegevens.. Het is wat je zelf wilt..
De SPLA licentiekosten voor een volledige Exchange functionaliteit zijn al meer dan 3 euro, dus het is óf Exchange Basic wat niet meer is dan e-mail, of ze maken op elke klant verlies. ;)
6,95 mag je wel als absolute minimum beschouwen, en waarschijnlijk zit daar dan 10MB storage bij waardoor je al meteen schijfruimte bij moet kopen (daar gokken ze dan ook op).
Gratis Outlook connectors bestaan volgens mij bijna niet dus je zal zelfs bij een gratis agenda voor een integratie in je Outlook moeten betalen. Ik zou dan ook zeker hosted exchange overwegen, ben je in één keer klaar.
Persoonlijk zal ik toch overwegen om er geld aan uit te geven, wat denk je namelijk van Microsoft Windows Small Business server 2003?
Deze biedt alles wat nodig zal zijn voor een MKB bedrijf en is nog redelijk goedkoop, als éénmalige aanschaf.
http://www.microsoft.com/netherlands...s/default.aspx
Klopt, gewoon IIS en ASP.NET installeren/configureren en dan de installer downloaden van de website en configureren.
Uiteraard bestaat Exchange ook als aparte applicatie die je op een Windows 2003 standard/enterprise kan installeren. Maar is niet goedkoop hoor :)
Kan je beter 2003 SBS aankopen en de server hiermee herinstalleren. Heb je ineens alles in 1 en is waarschijnlijk goedkoper dan dat je een aparte Exchange licentie zou aanschaffen.
Verder is in SBS alles op elkaar afgestemd en zit deze vol wizards voor de niet zo ervaren system admin ;)