Bekijk Volledige Versie : Hostingkompas
Gisteren een nieuwsbrief ontvangen van mijn hostingprovider, ze hebben nu een hostingkompas, soort van maatwerk hosting waarbij je elk component apart kunt instellen.
Als je b.v. 10 MB hosting met 5 GB dataverkeer en 3 pop accounts wilt dan kan dat. Maar ook andere combinaties.
Nu vraag ik me af, heeft dit nu voor en/of nadelen en ik heb zoiets nog niet gezien, zijn er meer hosters die dit bieden?
Triloxigen
11/10/05, 14:54
Het lijkt mij niet meer dan normaal dat een klant een aangepast hostingspakket kan kiezen indien dit gewenst is.
PlugInInfo
11/10/05, 16:17
Een pakket op maat wordt nagenoeg door elke provider aangeboden. Jouw provider heeft het alleen handig verpakt. Gewoon een simpel marketingtrucje meer niet.
Origineel geplaatst door PlugInInfo
Een pakket op maat wordt nagenoeg door elke provider aangeboden. Jouw provider heeft het alleen handig verpakt. Gewoon een simpel marketingtrucje meer niet.
Die verpakking gaat dan wel erg ver, ze hebben alle standaard paketten overboord gegooid en alleen nog het hostingkompas over gelaten. Mijn abonnementen zijn nu omgezet naar zo'n hostingkompas. Ik vindt het wel handig, heb net een upgrade laten uitvoeren maar dat was eigenlijk puur alleen voor de serverruimte. Nu kan ik de andere zaken als POP3 accounts en dataverkeer gewoon terugzetten zoals ze waren en alleen de serverruimte zo laten staan.
Triloxigen
11/10/05, 22:13
Dat kan overal wel, dus op zich weinig bijzonders aan.
Zijn ook meerdere bedrijven die niet met standaard paketten werken, alleen wordt het door de klant niet echt prettig en overzichtelijk gevonden.
Ben ik het toch niet met je eens Triloxigen
De kern is: De klant eigen keuzes laten maken...
Kijk bijvoorbeeld naar de succesformule van Dell :)
De klant elke optie zelf laten bepalen, dat is de key en toekomst !
Ik weet toevallig welke provider je bedoeld, eentje die al héél lang meedraaid en die het blijkbaar qua marketing zeer goed heeft uitgezocht. Ik had niet verwacht dit al zo snel bij Hosting tegen te komen.
Triloxigen
12/10/05, 00:14
Origineel geplaatst door Rik
Ben ik het toch niet met je eens Triloxigen
De kern is: De klant eigen keuzes laten maken...
Kijk bijvoorbeeld naar de succesformule van Dell :)
De klant elke optie zelf laten bepalen, dat is de key en toekomst !
Ik weet toevallig welke provider je bedoeld, eentje die al héél lang meedraaid en die het blijkbaar qua marketing zeer goed heeft uitgezocht. Ik had niet verwacht dit al zo snel bij Hosting tegen te komen.
Je bent vast wel bekend met de term social engineering (kom je trouwens niet vaak meer tegen).
De klant zal inderdaad denken dat hij niet teveel betaald omdat hij alleen neemt wat nodig is.
Maar met een vast pakket heeft de potentiele klant het gevoel dat hij korting krijgt omdat hij het makkelijker maakt, dit zal hij niet hebben op een zelf-kiesbaar pakket.
Daarnaast hangt ook weer dan 75% van de mkb klanten (zegment waar ik in werk) geen idee heeft wat het allemaal inhoud en dus niet weet wat hij moet kiezen. Met een standaard pakket maak je het makkelijker (+ bovenstaande).
En je voorbeeld met Dell, Dell bied hoofdzakelijke kant en klare systemen! Deze kun je inderdaad wel wat customizen, maar dat is ook bij webhostingspakketten mogelijk.
Wel 'wat' customizen ? :)
Maar ik snap je punt, het is ook wel een apart 'gebied' waar veel mensen geen kaas van hebben gegeten. Toch gaat de toekomst er voornamelijk uit bestaan dat niets belangrijker is als het op maat leveren van customized services...
Daar blijf ik bij (koppig he ;) ).
Ben benieuwd hoeveel je extra moet gaan betalen voor 1 extra pop box.
Maar kan iemand zeggen welk bedrijf dit is? Dan kan ik daar eens rondkijken, vind het namelijk wel een hele leuke hippe oplossing!
kijk bijvoorbeeld naar http://www.pakketopmaat.nl/ van nxs
Ik heb eens zitten spelen met upgradepagina. En daaruit blijkt dat als je b.v. meer dataverkeer afneemt de prijs per GB automatisch lager wordt. Dus op die manier heb je toch voordeel. Wel jammer dat ze de oude pakketten niet meer hebben. Zoals NXS dat heeft gedaan vindt ik ook wel netjes, die hanteren de oude pakketten nog, dat maakt het voor de bestaande klanten wel wat duidelijker.
Martijn79: het betreft ICMC Hosting.
Gamer4life
01/03/06, 09:23
Dat is ook dom die trucen van tegenwoordig
hostlogic.nl
02/03/06, 12:40
Je bent vast wel bekend met de term social engineering (kom je trouwens niet vaak meer tegen).
De klant zal inderdaad denken dat hij niet teveel betaald omdat hij alleen neemt wat nodig is.
Bedoel je niet de term cognitieve dissonantie (http://nl.wikipedia.org/wiki/Cognitieve_dissonantie)? Social engineering is een hackers methode (http://en.wikipedia.org/wiki/Social_engineering_(computer_security)).
Als je daarentegen je marketing en verkoopargumenten dusdanig in orde hebt en daarmee overtuigend naar de klant toe kan overbrengen dat het feitelijk zeer handig is om zélf je pakket samen te stellen, en daarmee dus de (cognitieve?) conflicten bij de klant (misschien: deels) weghaalt, dan doe je het goed! :) Je markt wordt dan mogelijk ook nog wat groter. (Tenzij ik iets niet helemaal helder zie hoor.. hmm, lijkt die zinnou zo moeilijk of ben ik gewoon een beetje gek...? )
Anders gezegd: ik zie de meerwaarde wel.