PDA

Bekijk Volledige Versie : Verlenging .nl domeinnamen. Hoe werkt het precies?



ensermo
26/07/05, 10:03
Beste Medegebruikers,

Ik had een vraagje over .nl domeinnamen.

Ik lees op de site van SIDN dat je per kwartaal voor een .nl domeinnaam moet betalen als je deelnemer categorie 1 bent. (€0.90)

Ook is het zo dat .nl domeinnamen niet automatisch vervallen.

Verder lees ik vaak bij een aantal sites dat je minstens 30 dagen van tevoren een domeinnaam moet opzeggen anders wordt het automatisch verlengd. (soms zelf 60 dagen)

Dit snap ik dus niet helemaal. Wordt het dan verlengd voor één jaar of voor één kwaartaal? Stel iemand is te laat met het opzeggen van zijn domein moet de provider dan nog een jaar wachten om deze op te zeggen? Of kan hij het opzeggen in dezelfde kwaartaal?
Sommige providers rekenen namelijk het volle bedrag voor één jaar als je te laat bent met opzeggen.

Alvast bedankt voor de antwoorden.

xYnta
26/07/05, 10:07
Voor zover ik weet wordt de domeinnaam het volgende kwartaal niet meer verder gefactureerd door SIDN zodra je deze hebt opgezegd. Je ontvangt slechts elk kwartaal een e-mail met daarin alle geregistreerde domeinnaam tot nu toe. Vervolgens ontvang je een echte factuur waarop de kosten staan samengevat. Volgens mij worden eerder opgezegde domeinnamen niet verder gefactureerd.

clesoft
26/07/05, 10:20
Waarschijnlijk zal xYnta hetzelfde bedoelen maar hier een voorbeeld.

Op 01 februari zeg je je domeinnaam op bij de deelnemer. De deelnemer muteert dit bij de SIDN. De domeinnaam is dus op 02 februari niet meer aanroepbaar. De deelnemer betaald nog wel de termijn 01-01 t/m 31-03. Vandaar dat sommige deelnemers een opzegtermijn hanteren van 90 dagen (3 maanden)

ensermo
26/07/05, 10:26
Ohh ok. Maar het principe is dus per kwaartaal. Mag je dan ook een domeinnaam hebben voor minder dan een jaar? Stel je heb een evenement en je wilt het domein even voor 5 maanden hebben? Of heb je wel een minimum van een jaar?

En een andere gerelateerde vraag. Ik heb namelijk via mijn domein reseller een aantal domeinnamen opgezegd. Deze zijn ook niet meer beschikbaar (al een maand of zo). Toch als ik bij sidn geavanceerd zoek staat dat het domein actief. Ik heb wel netjes een mail ontvangen dat ze opgezegd waren. Duurt het even voordat SIDN het opzegt en het door anderen te registeren is?

almar
26/07/05, 11:12
1. Het staat de verkoper natuurlijk vrij om er zelf een termijn aan vast te koppelen.

2. Dat hangt van de administratie van de verkoper af. Sommigen hebben geautomatiseerd dat ze op de vervaldatum opgezegd worden. Sommigen doen het met de hand direct.

clesoft
26/07/05, 11:14
- De meeste providers hanteren een registratieduur van 1 jaar. Je zal dus wat dat betreft in overleg moeten met de provider in kwestie.

- Jouw domeinreseller heeft jouw opzegging geaccepteerd, maar zal waarschijnlijk betreffende domeinen niet opgeheven hebben. Dat is uiteraard de verantwoording- en kosten van jouw reseller.

Furbster
26/07/05, 16:02
In principe zou je voor 5 maanden een .nl domein kunnen krijgen. Maar aangezien je een .NL domein meestal al hebt voor nog geen tientje per jaar denk ik niet dat het veel verschil zal maken als je maar voor 6 maanden wilt registreren. Bovendien kun je met 5 maanden nog altijd in 3 kwartalen vallen. Je kunt natuurlijk wel een deal maken met een hostingprovider waarbij je geen jaar contract afsluit maar slechts een half jaar hosting afneemt.