PDA

Bekijk Volledige Versie : PHP-Scripter gezocht -> PDF-contract genereren via PHP



Dennis
20/06/05, 12:27
Ik ben op zoek naar een PHP-script welke automatisch het Citus-contract voor shared-hosting en reseller-hosting kan generaten. Bij voorkeur als functie, bijvoorbeeld:
ciu_gen_shared("John Lennon", "Denver Street 23", ...);

Deze wil ik makkelijk kunnen verwerken met http://www.citus.nl/bestellen.html

Op de laatste pagina "Aanmelding voltooid, er wordt binnen 24 uur contact met u opgenomen!", dient dan automatisch ons contract/hosting-overeenkomst ingevuld meegestuurd te worden als bijlage van een e-mail. In de e-mail zelf moeten instructies komen te staan zodat de klant zonder tussenkomst van ons de overeenkomst faxt of per post opstuurt.

De moeilijkheid in deze opdracht is eigenlijk het genereren van ons contract in PDF. Wij hebben momenteel ons contract in .DOC (Microsoft Word formaat), en willen de contracten als .PDF toeleveren. Veel vereisten heb ik niet, aan de kant van de klant moet alles er goed uitzien, het ge-genereerde PDF-contract moet dus perfect zijn. Aan mijn kant, wil ik graag een makkelijke functie hebben die ik zelf ook goed kan aanpassen en in de toekomst ook in nieuwere versies van het bestelsysteem kan blijven gebruiken. Mijn probleem was dat ik het zelf totaal niet voor elkaar kreeg om ons contract exact als .PDF via PHP te krijgen zoals het via MSWord ge-exporteerd naar PDF wordt.

Reacties naar dennis @ citus.web punt com :)

chrisism
20/06/05, 14:54
PDF altijd leuk.
Voor als je zelf kan scripten:
http://www.sitepoint.com/article/generate-pdfs-php

Triloxigen
20/06/05, 15:01
Dus achter de @ komt citus.web.com?
(Niet gewoon citus.com)

Dan kan ik contact met je opnemen :)

Dennis
20/06/05, 15:15
citusweb punt com :)

http://www.citusweb.com/

Mark17
20/06/05, 22:15
kan het je wel aanleveren, echter zou het makkelijker zijn denk ik als sebastiaan mij een keer op msn aanspreekt (hij heeft hem via school: scholten.mark@....)

s.vossen
20/06/05, 22:41
Waarom kijk je niet eens naar FPDF (www.fpdf.org). Wij genereren op dit moment via FPDF in combinatie met php en mySQL facturen en contracten.

mguilmot
20/06/05, 22:47
Wij genereren ook onze facturen met fpdf, op een uurtje ben je ermee weg :)

Keenondots
21/06/05, 10:12
Hier wordt ook ook fpdf gebruikt. Misschien een idee om het variabele deel van je contracten (naw, domeinnamen, gekozen producnten, tarieven) te scheiden van het statische deel (inhoud pakketten, voorwaarden, etc.) Je kun het statische deel van gewoon in Word beheren en een pdf uitpoepen en het variabele deel - wat dan kleiner is - genereren.

Dennis
21/06/05, 10:18
Ok, ik begrijp het. Wat ik dus eigenlijk wil is, dat iemand aan de hand van ons contract in .DOC formaat een PHP-file maakt welke een .PDF kan genereren op dezelfde manier als de PDF-export-functie in MSWord.


Origineel geplaatst door Spookyfish
Hier wordt ook ook fpdf gebruikt. Misschien een idee om het variabele deel van je contracten (naw, domeinnamen, gekozen producnten, tarieven) te scheiden van het statische deel (inhoud pakketten, voorwaarden, etc.) Je kun het statische deel van gewoon in Word beheren en een pdf uitpoepen en het variabele deel - wat dan kleiner is - genereren. En hoe zorg ik er dan voor dat ik beide PDF-files (die statische en de gegenereerde) als 1 PDF-file naar de klant toestuurt, zodat hij er niets van merkt?

Frangkje
21/06/05, 10:36
Ik zou gewoon je standaard contract vanuit word omzetten naar PDF (desnoods met Openoffice als de standaard export functie poep uitspuugt) en deze vervolgens met FPDF
define('FPDF_FONTPATH','font/');
require('fpdi.php');
$pdf= new fpdi();
$pdf->setSourceFile("leegcontract.pdf"); importeren.
Dan kun je met
$pdf->SetXY(38,95.3);
$pdf->Setfont("Arial","",10);
$pdf->Cell(100, 2, "je tekst hier", 0, 0, "");
overal tekstvelden neerzetten met de tekst die in jouw geval uniek is (naam klant, etc)
Dan nog even het contract uitpoepen:
$pdf->Output("newpdf.pdf","I");
En je bent klaar.

Dennis
21/06/05, 10:40
Dat zal ik zeker proberen!! Tnx Frank :)

Dit is al een stuk makkelijker. Ik was al bezig met het handmatig invoegen van logo.jpg en alle tables en tekst invoegen. Zo zou 't moeten lukken! :)

Stefan Mensink
21/06/05, 11:55
Overigens zijn wij momenteel bezig met een implementatie van automatisch gegenereerde contracten, facturen, en SIDN-formulieren op basis van OpenOffice.org. De testresultaten zien er tot dusver fantastisch uit. Generatie natuurlijk naar PDF.

Het vereist wel een geinstalleerde (en evt. als service draaiende) OpenOffice op een server, maar je kan vervolgens wel je templates maken zonder te hoeven puzzelen.

Keenondots
21/06/05, 12:23
Die importfunctie is inderdaad een mogelijkheid. Je laat fpdf de lege velden invullen. Soms weet je echter niet hoeveel regels je nodig hebt (hoeveel domeinnamen iemand wil registreren, welke pakketten, opties, etc). Je kunt fpdi ook gebruiken om eerst je document dynamisch op de bouwen en daarna het statische deel erachter (of ervoor) te plakken.

Wij gebruiken hier gewoon losse dienstbeschrijvingen waarnaar verwezen wordt. Net als je algemene voorwaarden, die neem je ook niet integraal op. Vervolgens wordt naar de dienstbeschrijving en voorwaarden verwezen (hyperlink in pdf)

IceHosting
21/06/05, 12:41
Wij hebben bij ons bestel systeem een class op de fpdf. Hierbij kan je een html document invoeren, met variabelen, die variabelen worden eerst vervangen (dus naam gegevens etc voor klant) en daarna word het per mail naar de klant in pdf gemailt.

Mail me maar op info@icehosting.nl als je intresse hebt hierin. Als Sebastiaan online is zal ik wel effe contact met hem leggen.