PDA

Bekijk Volledige Versie : .NL domein verhuizing illegaal ?



Phu
29/12/04, 22:35
hallo,

Ik heb een tijdje terug een .NL domein van een vriend van mij verhuisd
(ik ben sidn lid)
maar kreeg recent een email van de oude hoster van die vriend dat ik illegaal bezig was ?

dit is een copy van de mail die ik kreeg

U bent de tichnical contact voor het domeinnaam www.xxxxxxxxxx.nl dit domeinnaam is bij ons XXXXXX XXXX b.v. zonder een handtekening onder het .nl overdrachts formulier gezet te hebben verhuist naar jullie. U snapt wel dat dit niet mag en dat wij hier werk van zullen maken als het domeinnaam niet terug gezet word.

naar mijn weten MAG ik het domein overzetten naar mij als ik het formulier
http://www.sidn.nl/sidn/flat/_shared_resources_Downloads/Aanvraagformulier_verhuizing_domeinnaam_naar_een_a ndere_deelnemer/VerhFormdmnnm-nw.doc heb ondertekend

naar mijn weten hoeft alleen de eigenaar van de .nl domein dat formulier aan mij te geven en mag ik hem registeren



dus graag wil ik weten ben ik illegaal bezig of niet?

royen99
29/12/04, 22:41
Zolang de eigenaar van het domein daadwerkelijk toestemming heeft gegeven, en de faxen (verhuis document + domein reg document) zijn ondertekend is er geen bezwaar.

Voor de oude hoster (deelnemer) is alleen benodigd dat deze op de hoogte is gesteld door de eigenaar wat het domein.

Phu
29/12/04, 22:49
Ok bedankt dan weet ik voldoende.

die vriend van me, de officiele eigenaar van dat daadwerkelijke domein
heb dat bedrijf op hoogte gesteld en daarna dat formulier aan mij gegeven en ik ben ermee accoord gegaan

Ook heb ik copy legitimatie+bankafschrift ,(om zijn adres aan te tonen) van hem gekregen voor het geval oude hoster denkt dat ik zomaar hun domein "jat"

royen99 bedankt voor je reactie


topic kan gesloten worden

s.vossen
29/12/04, 23:24
Wat zijn die lui flauw bezig. Hoe kunnen ze hier nou ooit werk van maken, dan heb je echt tijd over? Jij handelt helemaal correct, dus daar kunnen ze nooit iets op aanmerken.

Dillard
30/12/04, 00:07
Te oordelen naar het gebruikte Nederlands zou ik ze niet zo serieus nemen :)

Ik zou ze nog een mailtje terugsturen met de vriendelijke uitleg, dat alle formulieren in orde zijn en dat je open staat voor een controleverzoek van de SIDN en dat je ze nog veel succes met hun activiteiten toewenst.....

VisionHost
30/12/04, 00:13
De zinsopbouw en spelling zijn niet echt oke. Ik zou me er niks van aan trekken. Als jij alle geldige documenten hebt kunnen ze je totaal niets maken.

Stuur een mooie mail dat je alle benodigde formulieren hebt. Vraag ze daarna eens wat ze er aan willen gaan doen en waarom ze jou beschuldigen van foute handelingen :)

Volgensmij hebben ze zelf geen idee hoe het nu 'precies' werkt maargoed.

Phu
30/12/04, 00:30
Ik was in het weekend door ze gebeld (op kerstdag :D )
en ik heb dus het het verhaal uitgelegd dat ik correct bezig was,dat ik ze gewoon die formulieren toe fax zodat ze kunnen zien dat ik gewoon eerlijk en legaal bezig ben geweest.

Maar als nog wilden ze dat ik EERST die domein terugverhuis naar hun bedrijf en na goedkeuring van hun bedrijf weer terug zet :P

maarja ik ben dan bang dat zodra ik dat doe zij het formulier opheffing .nl domein doen
en dan dat domein op hun eigen naam zetten

dit soort grappen kent ****werk bijvoorbeeld ook


@VisionHost

als ik mijn email begin met Geachte heer/mevrouw,
krijg ik als antwoord een snelle reply zonder geachte enzo :P

Digiover
30/12/04, 08:51
Origineel geplaatst door Phu
Maar als nog wilden ze dat ik EERST die domein terugverhuis naar hun bedrijf en na goedkeuring van hun bedrijf weer terug zet :P

De vorige provider kan niet eens goedkeuring geven voor de verhuizing. Wel kunnen zij bezwaar aantekenen bij de SIDN, waarna de SIDN de benodigde formulieren bij jou opvraagt.
Formulieren in orde: Domein blijft bij jou.
Formulieren niet in orde: Domein verhuist automatisch terug naar de vorige provider.


maarja ik ben dan bang dat zodra ik dat doe zij het formulier opheffing .nl domein doen
en dan dat domein op hun eigen naam zetten

De vorige provider kan geen opheffingsformulier ondertekenen, dit dient altijd door de houder te gebeuren. De provider kan wel de zonefiles verwijderen en een technische opheffing doen.

AlphaXS
30/12/04, 09:38
Ik denk ook dat dit een beetje het gevolg is van 14 jarige koters die een sidn abbo hebben.

het wordt toegestaan, dus tsjah... dan zal men de hierbij komende problemen voor lief moeten nemen.

Triloxigen
30/12/04, 11:34
Origineel geplaatst door AlphaXS
Ik denk ook dat dit een beetje het gevolg is van 14 jarige koters die een sidn abbo hebben.

het wordt toegestaan, dus tsjah... dan zal men de hierbij komende problemen voor lief moeten nemen.

Een 14-jarige kan geen BV hebben, dus dat slaat nergens op.

Verkeerd taal gebruik staat niet netjes/prof. maar hecht er niet teveel waarde aan...
We zijn (bijna) allemaal IT'ers en die staan er om bekend dat de talen knobbel ver te zoeken is, we zijn immers ook niet in Nederlands afgestudeerd.
Meer dan de helft hier kan amper een fatsoenlijke brief correct in NL typen, ook niet degene die over andere lopen klagen.
(En daarom is er de spelling checker van MS Word ;))

TSG-Hans
30/12/04, 11:46
Origineel geplaatst door Triloxigen


Een 14-jarige kan geen BV hebben, dus dat slaat nergens op.

Verkeerd taal gebruik staat niet netjes/prof. maar hecht er niet teveel waarde aan...
We zijn (bijna) allemaal IT'ers en die staan er om bekend dat de talen knobbel ver te zoeken is, we zijn immers ook niet in Nederlands afgestudeerd.
Meer dan de helft hier kan amper een fatsoenlijke brief correct in NL typen, ook niet degene die over andere lopen klagen.
(En daarom is er de spelling checker van MS Word ;))

Hoeveel "kinderen" hier die zich groter voordoen dan ze zijn? Dus een 14-jarige die schermt met een b.v. is niets nieuws.

En je degradeert de term IT'er wel ontzettend. Het hebben van een een resellerpakket, of dedicated server met out of the box panel maakt je m.i. nog geen IT'er.

V. Kleijnendorst
30/12/04, 11:49
Origineel geplaatst door Triloxigen
Een 14-jarige kan geen BV hebben, dus dat slaat nergens op.


Wat heeft een BV er mee te maken? De SIDN heeft niet een BV als eis.


Iedere onderneming of instelling die gevestigd is op het grondgebied van de Europese Unie kan zich schriftelijk aanmelden als Deelnemer Categorie I.

Triloxigen
30/12/04, 12:02
Origineel geplaatst door STABLE


Hoeveel "kinderen" hier die zich groter voordoen dan ze zijn? Dus een 14-jarige die schermt met een b.v. is niets nieuws.

En je degradeert de term IT'er wel ontzettend. Het hebben van een een resellerpakket, of dedicated server met out of the box panel maakt je m.i. nog geen IT'er.

Ja, je hebt gelijk.
Maar het was meer over het algemeen, niet echt gericht op dit topic..
Je ziet hier namelijk vaker dat taalgebruik als aangrijppunt gebruikt wordt om iemand zwart te maken, terwijl ze het zelf niet veel beter doen.


Origineel geplaatst door V. Kleijnendors


Wat heeft een BV er mee te maken? De SIDN heeft niet een BV als eis.


In de startpost staat dat het om een BV bedrijf gaat, ik neem aan dat de TS ook wel heeft gezocht wat voor soort bedrijf het is.
Als het geen BV was dan had hij dat er wel bijgezet.

Maar dit is behoorlijk offtopic ;)

tantepoes
07/01/05, 05:15
Stond er nou wel of niet een handtekening onder het verhuisform en het registratiecontract?

Het enige dat zij kunnen doen is bij SIDN de verhuisformulieren opvragen. Met jou hebben ze nog niets te maken. Als de forms niet kloppen dan kunnen zij het domein terughalen en krijg jij een boete voor een foute verhuizing.

Heb je alles volgens het boekje gedaan en je forms zijn dus in orde dan kunnen ze je niets maken. Ook hoef je dan hun vervelende telefoontjes niet te beantwoorden en zeker niet op kerstdag! :)

Phu
07/01/05, 13:43
De verhuis forulieren zijn altijd bij de deelneemer van SIDN in bezit volgens mij. Ik heb ze alleen even via DRS digitaal ingevoerd en laatste vinkje registratie accoord ontvangen op JA gedaan.

En deze kunnen ze als ze zo bekijken
als ze het niet geloven :)
beiden formulieren zijn na accoord verhuisd

de papieren zijn dus in bezit bij mij en de client die houder is van de domeinen

Fabian
07/01/05, 13:55
Gewoon lekker niet meer op reageren. Het enige wat ze kunnen doen is een onderzoek laten starten door SIDN. SIDN vraagt vervolgens jou om de correcte documenten. Jij faxt ze naar SIDN en klaar.

Mochten de doucmenten dan nog niet in orde zijn heb je nog iets van 3 dagen om de eigenaar van het domein alle documenten te laten ondertekenen.

Cybafish
07/01/05, 14:14
Ik zou alleen maar lachen :)

Terugverhuizen? Que? :D

Leg ze anders even uit dat je geen functie in de DRS handleiding tegenkomt die spreekt van het eigenhandig terugverhuizen van domeinnamen naar een andere deelnemer.

Fabian
07/01/05, 14:16
Opzich wel leuk om nu de naam te weten van die xxxx BV :D

Cybafish
07/01/05, 14:27
Ladot ;)

Tijn
07/01/05, 14:34
Bovendien moet de op dat moment huidige hostingpartij bezwaar hebben aangetekend voordat de wijzigingen zijn doorgevoerd in de nameservers van de SIDN.

Xerious
07/01/05, 14:41
Origineel geplaatst door Cybafish
Ladot ;)

't zal ook eens niet :). Ik had vroeger nog een account bij FreeHosting.nl(of hoe het ook hete). Toen dat overgenomen werdt door LaDot meteen het account opgezegt en dat bleek later geen seconde te laat. Alleen maar problemen!!

Phu
07/01/05, 22:42
uit privacy overwegingen zet ik de naam van de bedrijf er expres niet bij
een fout moeten ze van leren

een bedrijf een slechte naam geven omdat ze 1x een fout maken kan/mag ik helaas niet doen :D

iedereen maakt wel eens fouten

Phu
18/01/05, 17:05
hmmmz ik wil nu eigenlijk wel het bedrijfsnaam van die toko erbij zetten

kreeg vandaag dit binnen

Beste Phu Truong,

Kunt u mij de stand van zaken melden? De account van ons is al bezig met het
incasso bureau voor jullie account ook omdat we nog geen officiële
formulieren voor www.xxxxxx.nl gekregen hebben en dit zomaar verhuist is
zonder onze handtekening wat dus niet kan dus is ern fraude in het spel wat
strafbaar is.

En wij wachten nog op het openstaande bedrag voor www.xxxxxxx.nl.

Graag zie ik uw reactie tegemoet.


spelfouten woord gebruik :P

Xerious
18/01/05, 17:10
Waar willen ze hun handtekening neerzetten dan? Op de achterkant? :D
Leg ze nog maar eens uit dat je hun handtekening niet nodig hebt, dat hun er normaal gesproken ook geen formulieren over ontvangen en dat ze moeten leren spellen :).

ardjan
18/01/05, 17:28
Waar je al niet moeilijk over kan gaan doen hè...
Een domeintje van een paar euro.

Als er op die manier met de klanten wordt omgegaan vind ik dat je die bedrijfsnaam wel mag geven. Voor toekomstige klanten lijkt me dat ook van belang. ;)

Succes met de 'zaak'. Jij staat in ieder geval in je recht.

Phu
18/01/05, 17:40
Mijn Reactie erop :D
HUN EMAIL NAAR MIJ

beste Phu Truong,

Ik denk dat er nu iets mis gaat. u had ons in een vorige mail dit
geschreven:

===
Kunt u mij de factuur,debiteurnummer doorsturen dan maak ik zelf wel het
bedrag over vanavond en regel ik dit later wel met dhr. xxxxxxxx
===

Dus ik dnek dat u even in de war bent. Graag zien we dat het in orde gemaakt
kan worden.


Veder een .nl domeinnaam dien je 2 SIDN formulieren voor op te sturen/faxen.

1. Het registratie formulier
2. Het verhuis formulier op het verhuis formulier staat dat er een
handtekenign nodig is van de Hosting provider waar het domeinnaam nu is dat
was toen dus xxxxxxxx. Als deze handtekening ontbreekt dan kan er niets
gedaan worden.

Met vriendelijke groet,

xxxxxxxx xxxxxxxx
www,xxxxxxxx.nl
info@xxxxxxxx.nl











MIJN EMAIL NAAR HUN

Geachte heer xxxxx,

Het bedrag van xxxxx.nl is overgemaakt,van xxxx.nl weet ik niets af
indien hier ook een bedrag van is zou ik deze graag ook willen ontvangen




Formulier voor verhuizing domeinnaam naar een andere deelnemer


Dit formulier opsturen naar de nieuwe Deelnemer categorie I, die de aanvraag vervolgens elektronisch bij de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland zal indienen





Ondergetekende,



naam: _dhr xxxx __________________________________________________
________



bevoegd te handelen en handelend namens



houder: ______zijn naam______________________________________________
_________________



adres: _____zijn aders_____________________________________________
_________



plaats en land: ______zijn plaats en zijn land______________________________________________




betreffende de



domeinnaam: ________xxxxxxxx__________________________________
______________________.nl



verklaart hierbij genoemde domeinnaam te willen verhuizen, c.q. in te stemmen met de verhuizing van genoemde domeinnaam, van



huidige deelnemer: ____jullie____xxxxx_______________________________
____________________



naar



nieuwe deelnemer: ________wij__________Truong Internet Services __________________________________________________
_



en verklaart de huidige deelnemer tijdig, te weten op



datum: _________12-oktober- 2004______________________________________________
______________



te hebben geïnformeerd over deze verhuizing en schriftelijk bij deze deelnemer te hebben opgezegd en verklaart een ingevuld en ondertekend “Registratiecontract domeinnaam” te hebben overgelegd aan de nieuwe deelnemer.





Datum:





Handtekening domeinnaamhouder: dhr xxxx +zijn handtekening





Handtekening nieuwe deelnemer: ik PHU TRUONG +mijn handtekening







dus ik zie NERGENS waar jullie die handtekening zouden moeten zetten.

En het in boekje "Handleiding Domein registratie" staat ook NERGENS waar dit wel moet.
Procedures 4.2 blz 25 lees die door voordat jullie mij beschuligen van iets.

Graag ontvang ik dan ook de formulier waarop de handtekening zou moeten komen
en de factuur,gewoon copieren en plakken in mail dat het duidelijk is of in PDF formaat.



Met vriendelijke groet,


Phu Truong

Xerious
18/01/05, 18:40
Wat is dit nou weer voor onzin, de domeinnaam houder is degene die in de database als Registar staat. Dat is tegenwoordig 99 van de 100 keer de aanvrager.
Volgens mij gebruikt hij het formulier om het domein naar hem toe te verhuizen! Al een klacht ingediend bij de SIDN?

En ik wordt ook steeds benieuwde naar bedrijf X. Dit is niet een foutje...

Phu
18/01/05, 18:44
ze hebben me net een formulier van SIDN gemailed ,maarja niet eens een handleiding waar ik een handtekening van hun moet vinden

want ja ik ben echt dom ik weet niet waar zij die handtekening zouden moeten kunnen zetten als oude registrant (deelnemer)


jammer dat ze niet op het forum zitten, zagen ze gelijk dat meerdere mensen mij gelijk geven

Xerious
18/01/05, 18:46
Wijs ze erop zou ik zeggen :D

s.vossen
19/01/05, 00:43
Het taalgebruik van ze is wel erg ERG slecht, schandalig te noemen eigenlijk. Het is ook erg informeel, terwijl het in mijn ogen een formele mail is.

Het gaat om de volgende 2 formulieren overigens:
- http://www.sidn.nl/sidn/flat/_shared_resources_Downloads/Registratiecontract_.nl-_persoons_domeinnaam/contractdomeinnaam.pdf
- http://www.sidn.nl/sidn/flat/_shared_resources_Downloads/Aanvraagformulier_verhuizing_domeinnaam_naar_een_a ndere_deelnemer_pdf_/VerhFormdmnnm-nw.pdf

Myrdhin
19/01/05, 12:53
Gewoon niet meer op reageren en je tijd verder besteden aan nuttige zaken lijkt mij de beste optie.