Bekijk Volledige Versie : Sidn Automatiseren
Ik zat net te kijken in het controle paneel van een niet-te-noemen hosting bedrijf. Hier boden ze LIVE registratie voor SIDN domeinen.
Gek genoeg, ik hoorde dat iemand dus domeinen kon aanvragen (of 100, wat dan ook) zonder een formulier in te vullen. Dat is naar mijn weten toch verplicht?
Wat klopt hier niet, of mis ik?
Origineel geplaatst door Kurtje
Ik zat net te kijken in het controle paneel van een niet-te-noemen hosting bedrijf. Hier boden ze LIVE registratie voor SIDN domeinen.
Gek genoeg, ik hoorde dat iemand dus domeinen kon aanvragen (of 100, wat dan ook) zonder een formulier in te vullen. Dat is naar mijn weten toch verplicht?
Wat klopt hier niet, of mis ik?
Waarschijnlijk teken je de domeinen digitaal.
Vaak kan je bij dit soort systemen kiezen om de formulieren uit te printen en te faxen of om de formulieren digitaal te ondertekenen.
Bij die systemen ben je normaal verplicht om een veldje aan te kruizen dan de documenten in je bezit zijn.
Origineel geplaatst door PPaul
Bij die systemen ben je normaal verplicht om een veldje aan te kruizen dan de documenten in je bezit zijn.
Ik heb in mijn ControlPanel van mijn registrar een handtekening moeten 'tekenen' daarmee onderteken ik dus online de formulieren.
Ik heb het er toevallig gisteren nog over gehad met iemand dat er toch wel zware beveiligingen in zo'n real time registratie formulier moet zitten. Bij OpenRegistrar (later ResellerSRS) hadden ze zo'n formulier waar maar eenmalig een .htaccess gecontroleerde beveiliging code gevraagd werd, waarna je zonder verdere beveiligin of verificatie het formulier kon insturen waarbij een domein realtime geregistreerd werd.
Het moet gezegd worden dat je daarmee als bedrijf echt een gigantisch risico neemt. Iemand kan met een geautomatiseerd script, zoals ook voor whois mining gebruikt wordt, een loop starten waarbij vele duizenden bogus domeinen geregistreerd kunnen worden. Wanneer de eigenaar van het gehackte account vervolgens de wijk neemt zit je als SIDN deelnemer met een gigantische kostenpost... zonder formulieren... want iemand moet die vele duizenden domeinen toch betalen. Ik zou denken dat je zo'n formulier instuurt en dat er daarna handmatig aan de kant van het bedrijf nog eens een "okay" wordt gegeven, waarna het domein geregistreerd bij SIDN ter registratie aangeboden wordt..
maar is het (door de SIDN) niet verplicht om die formulieren als deelnemer te hebben? Althans, die indruk had ik.
Jawel, want SIDN kan die formulieren bij de deelnemer opvragen en als je die niet hebt.. dan heb je een probleem.
Wij ontvangen ook van alle kanten verhalen over registrars die geen formulieren vragen of laten tekenen dat de klant het formulier in bezit heeft. Beiden zijn natuurlijk verboden. De deelnemer behartigt nu juist de belangen van de Stichting, zodat als de stichting een juridisch conflict krijgt met de klant, zij over een registratiecontract beschikt.
Origineel geplaatst door Adonis
Jawel, want SIDN kan die formulieren bij de deelnemer opvragen en als je die niet hebt.. dan heb je een probleem.
Toch een beetje jammer dat ze het zo doen. Zou een klant hiermee naar de stichting moeten gaan? Want het lijkt me dat de registratie dan ook niet rechtsgeldig zou worden beschouwd ?
lijkt me niet dat een klant hiermee naar de stichting gaat. Het enige wat de klant wil is een supersnelle registratie. En de enige manier waarop dat gerealiseerd kan worden is door zo'n formulier in te vullen en te faxen of op te sturen. En dat zijn vertragende factoren. Vandaar dat deze bedrijven dat zonder formulier doen en er op vertrouwen dat de klant later alsnog het formulier zal gaan toesturen.
Er zijn een aantal bedrijven die voordat ze het registratie contract binnen hebben, het domein registreren.
Ik ben zelfs een bedrijf tegengekomen dat op hun openbare website dit ook gewoon toegeeft.
Ben benieuwd of SIDN uberhaupt iets tegen dit soort zaken doet. Anders kunnen ze de formulieren net zo goed afschaffen.
Afgezien van het registratie contract is het overigens ook verplicht dat de deelnemer de identiteit van de aanvrager van het domein controleert.
Dat wordt tegenwoordig ook zelden gedaan.
De SIDN moet hier echt eens streng tegen gaan optreden OF de formaliteiten een stuk versoepelen. Wij worden, als deelnemer die zich netjes aan de contracten houdt, oneerlijk beconcurreerd door partijen die de regels aan hun laars lappen.
De SIDN zelf lijkt er werkelijk niets aan te doen; echt te zot voor woorden.
Wij worden, als deelnemer die zich netjes aan de contracten houdt, oneerlijk beconcurreerd door partijen die de regels aan hun laars lappen.
Precies, my point. Ik wil zoiets met alle plezier aanbieden aan mijn klanten maar dat leek mij tot noch toe onmogelijk door de regels.. en dan kom je een concurrent tegen die het wel doet ?
Triloxigen
03/12/04, 09:04
Reselling gebeurt bij mij op kleine basis (van .nl), ik verplicht deze resellers contracten in hun bezit te hebben.
Ik vraag ze niet alles op te sturen, als ze gewoon de contracten in bezit hebben is er geen probleem.
Want stel dat de SIDN de contracten opvraagt breng ik de reseller op de hoogte en als hij de contracten niet blijkt te hebben dan wordt de boete gewoon doorberekend.
Je hebt 3 werkdagen de tijd om de contracten op te sturen.
Maar even voor de goede orde, de deelnemer in dit geval is dus wel verplicht de documenten in bezig te hebben (als ik dat goed lees op de SIDN site) ?
Ik wil namelijk heel graag ook zo'n systeem, voor de grote klanten. Die mensen bestellen wekelijks een paar domeinen en dat zou dus veel sneller kunnen.
Is het niet mogelijk een soort contract/overeenkomst op te stellen dat alle resellers ondertekenen? Dat ze automatische ( door gebruik ) garant staan voor de domeinen oid?
MediaServe
03/12/04, 14:52
Reselling gebeurt bij mij op kleine basis (van .nl), ik verplicht deze resellers contracten in hun bezit te hebben.
Ik vraag ze niet alles op te sturen, als ze gewoon de contracten in bezit hebben is er geen probleem.Volgens mij is dat niet toegestaan, aangezien jij de SIDN member bent moet jij volgens mij alle documenten in eigen bezig hebben.
Ik hoop in ieder geval dat ze die regels heel snel gaan versoepelen :)
Dat is inderdaad niet toegestaan. De deelnemer dient de formulieren in bezit te hebben. En een online "handtekening" is natuurlijk flauwekul: dat kan iedereen maken en bovendien kan de deelnemer daarmee niet de identiteit van de houder controleren.
Wij vragen .nl-domeinen tegenwoordig op eigen naam aan, zodat het domein zsm. actief is. De klant krijgt direct een registratiecontract en formulier "wijziging domeinnaamhouder" toegestuurd om het domein op eigen naam te zetten. Het is iets meer papierwerk natuurlijk, maar het voordeel van snelle registraties weegt hier wel tegen op.
Ach, ik denk dat het allemaal wel meevalt, de registratie kan al bijna realtime? Mijn hoster doet er niet moeilijk over als ik hem een ondertekend contract doormail, dus gewoon ff door de scanner halen. Dat gaat dus ook al bijna realtime (mits er iemand achter zit). Dus opzich kun je als bedrijf dat ook doen, gewoon de mogelijkheid om een scan van het formulier te uploaden, dan kun je al een hoop beperken.
Maar ik ben het er in principe wel mee eens dat hier een duidelijk beleid voor moet komen, want zo worden kleinere registrars de dupe van het gedrag van de grote jongens, die door hun illegale praktijken marktaandeel winnen.
Alle goede bedoelingen ten spijt: Wij zitten op gescheept met documenten voor een .nl domein. Een .com domein met hosting account kan in de kortst mogelijke tijd online zijn. Internet is "Hit and Run". In Nederland moet iemand soms postzegels kopen en kopiëen van zijn paspoort maken bij de sigarenboer en vervolgens dat in een brief versturen naar de hostingprovider om een domein te kunnen registreren. Dat is zoiets als naar Supermarkt X gaan; je boodschappen moeten inleveren en met geldige identificatie ze de volgende dag kunnen ophalen.
Very Nederland... Ik blijf het onvoorstelbaar vinden.
Het moet zo zijn:
Idee >>> hostingprovider site >>> registreren >>> creditcard >>> online en aan de slag, volgende dag domein aktief!!!
Impuls aankopen? Nooit van gehoord! Ik denk dat er eerder nog wat papieren bij komen in Nederland...
Beschik je over een kopie van je paspoort, rijbewijs of KvK inschrijving en een faxmachine dan kan het meestal wel de volgende dag online zijn als de host voor 7 uur de volgende dag de boel in orde kan maken.
Desondanks vind ik dat de stichting van ons iets verwacht wat ze niet mogen verwachten.
Wij moeten er voor zorgdragen dat de identiteit van de houder overeenkomt met de aanvrager...
Sorry hoor, maar met een formulier dek je dat niet af naar mijn mening. Ook het online tekenen word vaak als een probleem gezien want (zoals hierboven Hans al zei) " dat kan iedereen maken en bovendien kan de deelnemer daarmee niet de identiteit van de houder controleren."
Kun je dat met een gewoon formulier niet dan? Ik kan hele mooie handtekeningen zetten, sterker nog, ik kan mijn eigen handtekening niet eens 2x hetzelfde op papier krijgen (en ben niet de enige nederlander die daar last van heeft).
Vertellen jullie me eens hoe je dan de ware identiteit controleerd? Volgens mij is de enige manier nog iemand persoonlijk aan de bali, die het contract komt tekenen, waarbij je handtekening & foto van het identiteitsbewijs vergelijkt. En zelfs dan, mag je hopen dat men niet staat te zwaaien met het identiteits bewijs van tweelingbroer lief.
Nog maar niet te praten over de hoeveelheid valse documenten in omloop, bedoel, vals passpoortje kopen is tegenwoordig niet echt moeilijk als men het echt wil.
En adres? Hoe denkt men dat te waarborgen? Dat kun je niet met een passpoort of iets dergelijks. Zou je mensen al een bankafschrift moeten vragen. Maarja bedoel zijn ook maar weer kopieen die je ontvangt. Inscannen, wijzigen, uitprinten en opsturen is ook zo gepiept tegenwoordig. Uittreksel van het bevolkingsregister verplicht stellen ofzo? Kom op waar zijn we in godsnaam mee bezig?!
WTF is er zo mis met alle andere domein registratie systemen? Waarom wil de stichting perse die contracten? Wat zijn de concrete beweegredenen daarvoor?
Om de illegale aanvragen te voorkomen? Nou geloof van mij, ook met contract, zijn er valse aanvragen die gewoon goedgekeurd worden.
Bureaucratisch rot land leven we toch in. Bah!
Nouja, je kunt ook overdrijven denk ik. Tuurlijk het is wat lastiger, niet zo prettig, maar het wérkt wel!
Wat werkt er wel? De SIDN? Wil je zeggen dat de overige extentie dan niet goed werken ofzo?
Maargoed in feite tekenen je als deelnemer voor de verantwoordelijkheid op correctheid van gegevens, terwijl dat naar mijn inziens gewoon eigenlijk onmogelijk is dat 100% te controleren.
Ik zeg overigens niet dat er veel mis gaat, 99% van de aanvragen gaat vast goed en is legaal, maar er zullen vast wel gevallen bijzitten.
Triloxigen
06/12/04, 10:14
Origineel geplaatst door MediaCreations
Volgens mij is dat niet toegestaan, aangezien jij de SIDN member bent moet jij volgens mij alle documenten in eigen bezig hebben.
Ik hoop in ieder geval dat ze die regels heel snel gaan versoepelen :)
Dit is correct, echter bereken ik de boete gewoon door aan de reseller.
Dan wordt het dus niet echt ons probleem meer. :)
Origineel geplaatst door Triloxigen
Dit is correct, echter bereken ik de boete gewoon door aan de reseller.
Dan wordt het dus niet echt ons probleem meer. :)
Zover mij bekend en volgens de tarievenlijst bestaat er alleen een boete voor een foutieve verhuizing of wijziging domeinnaamhouder.
Op het moment dat je de identiteit niet controleert, stelselmatig geen registratiecontracten in je bezit hebt of de overige verplichtingen uit het reglement voor deelnemers niet nakomt, kan SIDN je deelnemerschap beeindigen.
Dat ze dat in de praktijk waarschijnlijk nooit zullen doen is een ander verhaal.
Triloxigen
06/12/04, 18:02
Ik de praktijk doen ze het anders regelmatig, 2 weken geleden nog een email gekregen dat ik de formulieren moest faxxen.
ResellerSRS had zoiets ook op grote schaal meen ik...
Maar hebben ze daarbij een boete in rekening gebracht voor missende registratie contracten bij NIEUWE registraties?
Origineel geplaatst door Triloxigen
Ik de praktijk doen ze het anders regelmatig, 2 weken geleden nog een email gekregen dat ik de formulieren moest faxxen.
ResellerSRS had zoiets ook op grote schaal meen ik...
ResellerSRS vroeg er ook gewoon om. Zij waren continu bezig met het wijzen naar andere deelnemers, tja, toen moest iemand toch een brief/fax naar de SIDN schrijven dat het maar eens afgelopen moest zijn ;)
SebastiaanCitus
06/12/04, 22:02
Ik heb misschien goed nieuws voor alle Webhosters die zich hieraan ergeren. Als SIDN-deelnemer kreeg ik weer een uitnodiging voor de RvD-vergadering, en ik zie op het programma het volgende staan:
Beeindiging deelnemer-houder contract
Misschien dus interessant!
Deze vergadering zal plaatsvinden op 15 december a.s. ik hou jullie op de hoogte.
Triloxigen
06/12/04, 22:09
Goede morgen meneer Sebastiaan, lekker geslapen?
Dit wisten we namelijk allang ;)
Haha, iedereen krijgt die uitnodiging ;)
maargoed ik ben wel heel benieuwd, vind het erg lastig al dat gedoe met contracten en ID kaarten.
SebastiaanCitus
07/12/04, 15:22
Sorry, had ik kunnen verwachten, maar ik racete even door het topic heen, en zag iets dergelijks nog niet staan, vandaar ;)
Wie gaat er allemaal ook werkelijk heen?