PDA

Bekijk Volledige Versie : Wat te doen?



XS-24
25/10/04, 16:36
Ik weet het dat het om ED gaat, dat hoeft dus niet gemeld te worden.

Zondag 17 oktober draaide mijn server perfect tot de erhuizing in gang gezet werd.

Na het verhuizen wat zo'n 8 uur duurde kwam hij gedeeltelijk online.

Na tig keer gemaild te hebben kreeg ik het antwoord dag apache en ssh niet draaiden..........

Na nog meer verzoeken iig ssh te laten draaien stond er opeens fedora op de server.

Na een herinstallatie (niet vanaf ED kant) draade de server cent os en werkte prima. Hij is dus 4 volle dagen offline geweest.

De server had een load tussen de 0.6 en 0.8 en geheugen gebruik lag op 90%.

Na 2 dagen online geweest te zijn geweest is afgelopen zondag (gister) de server weer offline gegaan, na tig keer bellen (werd niet ogpenomen) en een aantal keer mailen kreeg ik antwoord van jeroen:


We hebben je nu al zo vaak gewaarschuuwd. Je server is veel te licht voor zoveel klanten. Vertel mij maar wat wij nu nog kunnen doen.

1. Heb ik meerdere malen gezegt dat de accounts erop staan maar de domeinen naar de nieuwe servers verwijzen.
2. Heeft de server een load van 0.8, niet echt een reden om zo maar uit te vallen lijkt me??

Na een aantal mailtjes over en weer het volgende:


We hebben je nu al zo vaak gewaarschuuwd. Je server is veel te licht voor zoveel klanten. Vertel mij maar wat wij nu nog kunnen doen.

Ik dus vragen wat de reinstall ksoten zijn (het gaat immers om een aantal weken. Ook heb ik gevraagd of de server daarna na een maand weer opgezegt kon worden.

Het volgende antwoord:


Dat kan. Ik kan je upgraden. Daar komen alleen kosten van een reinstall bij. Wil je dan een 2200 of een 2800 amd?quote]

Ik dus vragen wat de mogelijkheden en kosten waren en of het resellerplan al klaar was.

Het volgende antwoord:

[quote]Ik heb het resellers plan klaar. Maar we moeten eerst om de tafel gaan zitten. Ik wil duidelijke afspraken maken. Ik wil niet dit gezeur over 1 server maal 30. Als je zo graag reseller wil worden, wat doe je dan moeilijk over opzeggen. Ik neem aan dat je deze makkelijk kan verkopen.

Dat was het laatste antwoord, ik heb nog een aantal keer gemaildmaar geen reactie ontvangen.

Wat kan ik het beste doen om mijn klanten weer online te krijgen?
Domeinnamen worden niet omgezet door resellersrs...

YSAE
25/10/04, 16:45
Je domeinnamen verhuizen naar een andere partij om zo in ieder geval de dns om te kunnen zetten?

En je wellicht afvragen of het niet verstandiger is om ergens anders een dedicated aan te vragen.

Ik zou mijn klanten niet de dupe laten worden van dit soort dingen.

Koster
25/10/04, 16:47
Origineel geplaatst door sity webhosting
Domeinnamen worden niet omgezet door resellersrs... Je kan ook dat probleem laten oplossen, je betaald toch voor die domeinnamen? Laat je niet afschepen en zeg waar het over gaat :) (op vriendelijke manier)

PeterT
25/10/04, 16:48
Even een vraagje, ED levert toch geen managed servers? Dus lijkt me dat je zelf verantwoordelijk bent voor de server; zij hoeven alleen te zorgen voor connectivity toch?

Triloxigen
25/10/04, 16:59
Misschien een beetje offtopic, je krijgt waarvoor je betaald. Dus het is allemaal wel redelijk.

Maar ik snap niet dat je dingen onder jou bedrijfsnaam gaat verkopen die andere met regelmaat verprutsen, en dan dus ook onder jou bedrijfsnaam.

XS-24
25/10/04, 17:06
@YSAE: alleen .nl ja.
@ PeterT: Klopt, maar als hij goed draaid en ze zorgen dat hij het niet meer doet kan ik daar niks aan doen. Nu valt hij gewoon uit, waarom weet ik niet (ja hij is te licht maar een load van 0.8 :s:s??).

XS-24
25/10/04, 17:08
Origineel geplaatst door Triloxigen
Misschien een beetje offtopic, je krijgt waarvoor je betaald. Dus het is allemaal wel redelijk.

Maar ik snap niet dat je dingen onder jou bedrijfsnaam gaat verkopen die andere met regelmaat verprutsen, en dan dus ook onder jou bedrijfsnaam.

Ik betaal voor downtime? Ik ben nu 1/4 van de maand offline geweest....


Wat vinden jullie van de "te lichte" server? Kan een server bij een load van 0.6-0.8 zomaar uitvallen?

PeterT
25/10/04, 17:08
Ehm, een server valt niet 'zo maar' uit; er moet hier een reden voor zijn, al eens de logs bekeken?

Tevens als jouw server goed geconfigureerd is heb je geen enkel probleem met een shutdown en boot.. lijkt mij dan

XS-24
25/10/04, 17:13
Ik kan geen logs bekijken omdat hij constand offline is.

Kan ik de onkosten en geleden schade verhalen op easydedicated?

Er zijn namelijk al verschillende klanten die niet meer willen (en terecht) deze moeten hun geld dus terug hebben.

PeterT
25/10/04, 17:16
Heb je een contractueel vastgelegde SLA?
Zo niet kan je kijken wat er in hun AV staat over aansprakelijkheid; ben echter bang dat zij het ook op mis-management van jouw kant zullen gooien aangezien hun netwerk en de hardware die ze leveren wel in orde is en laat dat nou net zijn wat ze verplicht zijn aan jou te bieden ....

s2software
25/10/04, 17:42
Het probleem is dus dat dus server door iemand is geupgrade met Fedora 2, er stond eerst Redhat 9 op.

PeterT
25/10/04, 17:45
s2software; jij bent betrokken hierin?

Wat ik begreep van de TS' post is het volgende:

Na verhuizing deed SSH het niet meer; hij vroeg hen om dat te fixen; zij installeren FC2; daarna zelf reinstalled met CentOS.

XS-24
26/10/04, 08:11
E-dentify heeft cent OS eropgezet.

De server word nu vervangen door een amd 2200+ kijken wat dit word.

vanderhart
26/10/04, 19:26
Volgens mij lgit het toch echt aan een configuratie fout bij jou eigen waar easydedicated niks aan kan doen dus.

Overigens vind ik het opvallend dat je, je klanten wijst op de fouten van easydedicated terwijl jij een verantwoordelijkheid heb naar jou klanten en niet easydedicated,

PeterT
26/10/04, 20:25
Tip: zoek een goede linux admin en laat die de server voor je opzetten.

(Tip 2: Blijf daarna overal van af ;))

s2software
26/10/04, 21:02
Met de CentOS herinstallatie was niets mis, alleen de Fedora die er opstond was niet goed.
Overigens heb ik al meerdere keren deze procedure succesvol uitgevoerd.

Dirkje
26/10/04, 23:18
Ik snap dat ED echt niet... Als die gasten nu gewoon iets klantvriendelijker waren, altijd bereikbaar waren en normale oplossingen konden geven, waren ze nu groot... mgoed... dat is mijn mening ;)

Mog
27/10/04, 14:45
Waarom laat je het niet gewoon op een reseller server of volledig gemanagde server ?
No offence maar je bent vere van wat er nodig is om zelf servers draaiende te houden, als het nog niet lukt om je os in orde te hebben.
Je zult gewoon meer geld moeten investeren bij een behoorlijk bedrijf voor de genoemde opties om een beetje naam te maken, op deze manier werk jejezelf alleen maar tegen en hoe meer klanten je krijgt hoe problematischer dat wordt.
ED zou wel kunnen maar zorg dan dat je tenminste een eigen sysadmin in dienst hebt en sluit een sla met ze af met daarin duidelijke afspraken, of dat uiteindelijk ook geweldig uitkomt weet ik niet maar het is een betere opzet als degene waar je nu mee werkt.

Mannekino
27/10/04, 15:06
Origineel geplaatst door Dirkje
Ik snap dat ED echt niet... Als die gasten nu gewoon iets klantvriendelijker waren, altijd bereikbaar waren en normale oplossingen konden geven, waren ze nu groot... mgoed... dat is mijn mening ;)

Ik denk dat Easydedicated met hun prijzen ook een groot aantal klanten aantrekt die gewoon geen hol verstand hebben van server management. Ik vind het, zoals al eerder gezegd, nergens op slaan dat jij de verantwoordlijkheid voor je klanten verschuift naar Easydedicated. Zij gaan een overeenkomst aan met jou en niet met Easydedicated.

En ik snap dat sowieso niet, ik zou echt _nooit_ dedicated servers huren om daar voor hosting doeleinden klanten op te zetten. Waarom _weer_ een partij ertussen zetten waar je afhankelijk van bent. Ik koop liever hoge kwaliteit hardware met goede garantie. En dat ik alles zelf onder controle heb mocht er iets misgaan. Ik ben best bereid om midden in de nacht naar mijn servers te gaan als er iets mis is, als je zoiets verwacht van een dedicated hoster mag je flink gaan lappen.

/me houdt maar op zie de punten alweer aanvliegen als ik doorga...

Dus, bezint eer gij begint shity webhosting.

Koster
27/10/04, 15:22
Origineel geplaatst door Mannekino

Dus, bezint eer gij begint shity webhosting. ?
Netjes om het shity te noemen...

@Sity, je hebt toch een contract met ED? Daar staat toch in hoe snel ze een reinstall/upgrade whatever (en tegen welke kosten) ze kunnen uitvoeren voor je?

Mannekino
27/10/04, 15:29
Mijn welgemeende excuses Stijn, het is inderdaad sity webhosting. De vertyping zal wellicht iets te maken iets te maken hebben met dit topic en vergelijkbare in het verleden.


Rik-edit: Dus is het een regelrechte Flame ! (punten happen maar weer)

XS-24
27/10/04, 16:57
Maandag een e-mail gehad dat het mrogen (dus dinsdag) klaar kon zijn. Heb gezegt dat dit goed was, ook de oude hardeschijf extra betaald zodat gegevens bewaard bleven. Nu maar weer gemaild (nog niks online) en krijg ik het antwoord dat ze nog niet eens weten of de hardware op voorraad is.....


Begin het nu echt #$#$ ziek te worden :@.

The MAzTER
27/10/04, 17:50
sity, voor een paar tientjes meer sta je al bij iemand die WEL zijn zaakjes op orde heeft.

Ik snap echt niet dat je bij ED blijft rondhangen als het je totaal niet bevalt.

contracten zijn toch maand-op-maand

XS-24
27/10/04, 19:07
Is het probleem niet, nieuwe klanten komen al enkele maanden (2 meende ik) op de nieuwe servers in eigen rack @ schuberg (lsw netwerk) alleen door het trage/niet reageren van resellersrs kunnen de domeinnamen niet naar de nieuwe servers.

Koster
27/10/04, 19:19
Origineel geplaatst door sity webhosting
Is het probleem niet, nieuwe klanten komen al enkele maanden (2 meende ik) op de nieuwe servers in eigen rack @ schuberg (lsw netwerk) alleen door het trage/niet reageren van resellersrs kunnen de domeinnamen niet naar de nieuwe servers. Dat is toch onacceptabel, dat je je eigen domeinen niet kan verhuizen. reageren ze niet of doen ze het gewoon niet?

XS-24
27/10/04, 19:22
Ze reageren niet.

Heb net trouwens een e-mail gehad:


Geachte Sity,

Ik las al op het forum dat u gemailt had. Kon het e-mailtje niet vinden totdat ik tot de conclusie kwam dat hij niet aan mij gericht was. Excuses voor dit ongemak. Maar ik heb een vraag, zijn dit al uw domeinnamen die door ResellerSRS zijn geregistreerd?

Met vriendelijke groet,

Tim van der loo
ResellerSRS Netherlands

Terwijl op het forum stond:


ResellerSRS is gewoon bereikbaar, momenteel per telefoon wat moeilijk.Maar wel bereikbaar!

Het ticket verhaal hebben wel al vaker aan je uitgelegd zie ik in onze call log.Als je nou gewoon mail naar bo@ResellerSRS.nl (zoals overal vermeld) dan krijg je altijd een reactie. (en GEEN ticket)

Domeinnamen staan altijd ge-lock als deze nog niet zijn betaald.Een un-lock verzoek kan je doen via bo@ResellerSRS.nl met duidelijk vermelding van de domeinnamen.


:s.

eMiz0r
27/10/04, 19:28
En zo wil een klant van Sity naar ons verhuizen (.nl domein). De verhuizing was rond maar ResellerSRS heeft doodleuk de verhuizing ongedaan gemaakt. Conclusie: ze lezen email wel degelijk, maar alleen wanneer ze er zin in hebben.

Beetje zonde voor SRS dat we de contracten gewoon op orde hebben en zij de 75 euro boete mogen incasseren.

Ik begin me steeds meer te verbazen over dit bedrijf en Sity, op dit moment leef ik heel erg met je mee. Vooral als je zaken wilt (of beter gezegd: probeert te) doen met ResellerSRS..

XS-24
27/10/04, 19:33
Klopt, ik heb jullie naam al enkele keren voorbij zien komen op mijn forum en in mijn mailbox, ik moet mijn klanten gelijk geven, het is enorm vervelend. Heb je msn, heb een aantal vragen :).

Zie sig.

eMiz0r
27/10/04, 19:46
Je zit in mijn msn :)

Ik vind het serieus te zielig voor woorden dat SRS hier bijna een compleet bedrijf ten gronde richt voor dit soort grappen. Je zou het toch bijna criminaliteit noemen ?!?!

Ze halen bij mij het bloed onder de nagels vandaan in ieder geval en ik ga zeker tot op het bot uitzoeken en eventueel uitvoeren wat er allemaal aan dit soort praktijken valt te doen.

dreamhost_nl
27/10/04, 20:15
Ze halen bij mij het bloed onder de nagels vandaan in ieder geval en ik ga zeker tot op het bot uitzoeken en eventueel uitvoeren wat er allemaal aan dit soort praktijken valt te doen.

Amen!! Door zulk soort praktijken ga je je afvragen of een SIDN lidmaatschap niet beter is... Bespaart je i.i.g. een hoop boze cliënten indien je het zelf in de hand houdt... I.m.o. is dat die €500/jr. extra wel waard...

XS-24
27/10/04, 20:21
Ben ik nu ook mee bezig.

Is in elk geval een stuk makkelijker, 250 papieren faxen, 136 formulieren online invullen etc valt ook niet mee.

Anestheologist
27/10/04, 23:50
Kan je online je dns niet wijzigen bij srs ?

MediaServe
28/10/04, 01:42
I.m.o. is dat die €500/jr. extra wel waard...Correctie: € 600,00 per jaar :)
2. Tarieven (exclusief BTW en aangegeven in Euro)

2.1 Deelnemersbijdrage
2.1.1 deelnemersbijdrage Deelnemers categorie I € 150,- per kwartaalEen SIDN deelnemer worden is financieel gunstig vanaf zo'n 40 à 50 domeinen geloof ik. (afhankelijk van je kosten per domein uiteraard)

®on
28/10/04, 09:56
Origineel geplaatst door MediaCreations
Correctie: € 600,00 per jaar :)Een SIDN deelnemer worden is financieel gunstig vanaf zo'n 40 à 50 domeinen geloof ik. (afhankelijk van je kosten per domein uiteraard)
Dat ligt aan de prijzen die je hanteert voor je .nl domeinnamen. Uitgaande van 40 domeinnamen (*€4,1) plus 600 kom je uit op een kostprijs van €19,1 per domein. Daarbij laat ik voor het gemak je eigen vaste kosten/tijd maar even achterwege. Dan moet je dus investeren, en hopen dat je voldoende domeinen kan registreren om die prijs flink te kunnen laten zakken.

En voldoende investeringsmogelijkheden ontbreekt het vaak aan.

dreamhost_nl
28/10/04, 10:01
Origineel geplaatst door MediaCreations
Correctie: € 600,00 per jaar :)

Je betaalt ook € 100 lidmaatschapskosten om de domeinnamen te kunnen registreren tegen kostprijs... € 500 dus meer... :rolleyes:

1u-server
28/10/04, 10:13
vind het eigenlijk maar een triest boeltje.
Goed om je eigen haren uit te rekken.
Wat is een mens nu met zulke partijen (Niets?)

XS-24
28/10/04, 16:35
Probleem zo goed als opgelost: We zijn vanaf volgende week zelf sidn deelnemer cat 1. Daardoor wordt probleem 2 ook redelijk goed opgelost.

Dirkje
29/10/04, 23:52
Origineel geplaatst door Mannekino


Ik denk dat Easydedicated met hun prijzen ook een groot aantal klanten aantrekt die gewoon geen hol verstand hebben van server management. Ik vind het, zoals al eerder gezegd, nergens op slaan dat jij de verantwoordlijkheid voor je klanten verschuift naar Easydedicated. Zij gaan een overeenkomst aan met jou en niet met Easydedicated.

En ik snap dat sowieso niet, ik zou echt _nooit_ dedicated servers huren om daar voor hosting doeleinden klanten op te zetten. Waarom _weer_ een partij ertussen zetten waar je afhankelijk van bent. Ik koop liever hoge kwaliteit hardware met goede garantie. En dat ik alles zelf onder controle heb mocht er iets misgaan. Ik ben best bereid om midden in de nacht naar mijn servers te gaan als er iets mis is, als je zoiets verwacht van een dedicated hoster mag je flink gaan lappen.

/me houdt maar op zie de punten alweer aanvliegen als ik doorga...

Dus, bezint eer gij begint shity webhosting.

Ben ik het mee eens :)
Ik heb zelf ook geen dedicated servers, alleen eigen hardware...