PDA

Bekijk Volledige Versie : Thuisserver



David
10/06/04, 13:25
...

HBCS
10/06/04, 13:28
voor thuis volstaat het al met een simpele standaard pc en daar rethad 9 of iets van dien aard er op
het licht er ook aan hoeveel site's er op komen te staan
zo ben ik er ook mee begonnen inhet begin
suc6 er mee

Keuningen
10/06/04, 13:36
Origineel geplaatst door herman
voor thuis volstaat het al met een simpele standaard pc en daar rethad 9 of iets van dien aard er op
het licht er ook aan hoeveel site's er op komen te staan
zo ben ik er ook mee begonnen inhet begin
suc6 er mee

Ga alleen NIET op een p2 RedHat grafisch draaien :P

Je kan gewoon een p3 ofzo nemen met 10 gb hd en dan gooi je er feebsd op ofzo... www.bol.com voor goeie boeken :)

royen99
10/06/04, 14:13
Waarom zou een P2 geen RedHat met X (KDE/Gnome) kunnen draaien ?
Met een beetje voldoende RAM op zich geen probleem. Uiteraard moet je er dan geen zware websites/databases/gameservers op draaien.

Toen ik nog voor de hobbie wat eigen sites had en een paar van kenissen/collega's/familie etc thuis had draaien stond dat op machines varierend van een Cyrix P166+ tot P3-500Mhz (MySQL, Apache/php, Bind8, Sendmail/Qmail etc) en draaide allemaal netjes via een adsl lijntje.

S2S-Guust
10/06/04, 14:47
Origineel geplaatst door Keuningen
Ga alleen NIET op een p2 RedHat grafisch draaien :P


Lijkt me sterk dat dat niet kan, ik heb hier ergens een P1 200mhz staan waarop ik Windows XP heb draaien.

Je kunt op tweakers.net kijken in het vraag en aanbod gedeelte, staan soms wel leuke dingen tussen.

Carl<n-media>
10/06/04, 16:25
Welke OS wil je gebruiken? Windows of Linux?

Triloxigen
10/06/04, 16:48
Een simpele webserver kun je al draaien op een oude bak..
Pas geleden is mijn p90 overleden :'(
Was een geweldige (stille) webserver..

Nu een Celeron 400 en een Dual Celeron 400 als thuisservers :) (Windows 2k3)
Gaat prima :)

Rusrink
10/06/04, 18:25
Het hangt er natuurlijk ook een beetje vanaf wat ie allemaal moet gaan doen. Als jij een fileserver erop wil draaien op 1gbit intra heb je niet genoeg aan een p1 of iets in die richting.

RonZo
10/06/04, 21:18
Origineel geplaatst door David
Geen dikke file share server o.i.d...
Gewoon om eens het een en ander te testen + ervaring op te doen
Nog niet eens zozeer voor het hosten van eigen sites..

Dus dan volstaat een PI of II misschien wel, maar als ik kijk wat de mensen voor zulke bakken nog durven te vragen op Marktplaats.nl... Daar valt me de mond van open...

We hebben hier ook nog een oude computer staan, waarmee nog steeds mee gewerkt wordt, wellicht dat die binnenkort ook aan z'n einde toe is en als servertje kan fungeren.
Kijk eens op http://www.compucasion.nl Die heeft soms leuke 2e hands doosjes staan voor niet al te veel geld en nog 12 maanden garantie ook ;)

S2S-Guust
10/06/04, 23:02
Origineel geplaatst door RonZo

Kijk eens op http://www.compucasion.nl Die heeft soms leuke 2e hands doosjes staan voor niet al te veel geld en nog 12 maanden garantie ook ;)

Best leuke site ja, kende hem nog niet. Misschien valt hier nog een leuk pctje te scoren voor mijn vriendin.

gothax
13/06/04, 14:42
je moet miss. es kijken voor een DELL p3.
Die dingen zijn uitgerust met een dual proc. (tot 1.4 GHz) en zijn cellie en pentium compatibel. Pc100 en Pc133 compatibel, goedkoop memory, makkelijk HDD erin zetten door HDD bracket..ideaal dus. Onboard 100MBIT LAN, USB, graka'tje erin en ur ready to go. Hebben meestal ook wel goede, stabiele voeding

WenS
13/06/04, 15:32
Origineel geplaatst door David
Geen dikke file share server o.i.d...
Gewoon om eens het een en ander te testen + ervaring op te doen
Nog niet eens zozeer voor het hosten van eigen sites..

Dus dan volstaat een PI of II misschien wel, maar als ik kijk wat de mensen voor zulke bakken nog durven te vragen op Marktplaats.nl... Daar valt me de mond van open...

We hebben hier ook nog een oude computer staan, waarmee nog steeds mee gewerkt wordt, wellicht dat die binnenkort ook aan z'n einde toe is en als servertje kan fungeren.

Ik heb nog wel een Dell OptiPlex GXi voor je staan, mag je voor een heel zacht prijsje hebben:


- Intel Pentium 200MHz processor (passief gekoeld)
- 128 MB werkgeheugen (EDO-DIMM)
- 2,3 GB Western Digital H.D.D.
- 16X CD-Rom speler
- 3,5'' F.D.D.
- 10Mbps LAN
- Onboard sound
- Onboard VGA
- 2x USB 1.1
- 1x COM-port
- 1x Printerport
- Incl. PS/2 toetsenbord/muis en powercable

Als je daar genoeg aan denkt te hebben!?

Mikej0h
14/06/04, 19:30
Het ligt er natuurlijk aan wat je er mee wilt doen.
Je kan natuurlijk een 2de hands machine kopen, hierbij adviseer ik je dan Compaq of Dells. Dit zijn over het algemeen, juist 2de hands, goede machines.

De snelheid van de processor welke je dient te kiezen is niet onbelangrijk en erg afhankelijk wat voor besturings systeem je wilt gaan draaien, en wat de (extra) applicaties zullen zijn die je er op gaat draaien.
Een machine met 64mb ram komt in de buurt, en 128 of hoger is zeker aan te raden.

Indien het puur een test bak is, en je weet nog niet precies welke software je er op wilt draaien. Koop dat een machine dat in de buurt komt van de volgende specificaties:
Pentium II 350
128mb ram
10gb IDE harde schijf

Succes met je aankoop !

PS-Force
15/06/04, 16:17
Ja, een oude pc als server kan goed.

Ik heb zelf een pentium celeron 500 mhz staan met 320 mb ram

ik heb er redhat en plesk 7 opgezet en dit is er van geworden:

http://www.firehosting.uni.cc

_arno_
15/06/04, 16:56
oude pc's zijn geweldig als thuistestbak
heb zelf een ouwe 233mhz 92mb ( fc1 ) als webserver / mysql / quake2 server :p
1 site gehost + 6slots max q2 die soms(lees heel weinig) vol zitten :)
tevens mijn test bak.

en dan nog een 450mhz/128mb op win2k3 als dc ....... mwa die draait minder door de gui vind ik, tevens is remote desktop connection daardoor ook niet echt lekker. maar gebruik em niet veel, alleen wat file sharing over het thuisnetwerkje.

als je een oude bak zoekt - vraag eens rond in je omgeving.
er zijn vele mensen die die bulk dell dingen kopen en daardoor oude machines nog hebben en niet weten hoe gelukkig je daar iemand mee kan maken.
ikzelf kwam ook zo aan mijn 450mhz bakje

mguilmot
06/07/04, 21:27
200 mhz - 32 rammekes is goed genoeg voor een servertje normaal gezien (non-grafisch).

Mijn router/servertje hier was een AMD 100 Mhz met 16 MB Ram op Linux Mandrake 8.2. Draaide een Apache en PostgreSQL database. Traag, maar het ging :)