PDA

Bekijk Volledige Versie : Waarde klantenbestand ?



webhoster199
13/03/04, 20:34
Beste gebruikers van webhostingtalk

Reeds een jaar en half lever ik Web Hosting diensten. Nu ben ik aan het overwegen om mij te gaan richten op admin-services en zou daarom graag willen weten wat de geschatte verkoopswaarde zou zijn van mijn huidig klantenbestand (webhostingklanten) .

Zelf heb ik geen enkel idee wat hiervoor betaald wordt. Hierbij geef ik zoveel mogelijk informatie over het klantenbestand

Aantal klanten : +- 200
Jaarlijkse omzet met huidige klanten : €14520 Excl BTW

De kosten van het laatste jaar bedroegen
- Servers & Colocation : €2420 / jaar
- Boekhouder : €484 / jaar
- Sociale zekerheid : €485 / jaar ( in bijberoep )
- Internetkosten : €680 per jaar
- Telefoon : €1200 per jaar

Totaal aantal kosten / jaar : €5269 Excl BTW

Winst per jaar : €9251

--> Hiervan moet natuurlijk de belastingen nog af

Daar ik dit in bijberoep uitoefende had ik geen extra kantoren ( eigen ruimte in huis ) , dit is voor mij natuurlijk een kost gespaart, maar ik neem aan dat vele webhosters zo werken.

De meeste hernieuwingen van accounts liggen tussen eind april - december .

Zou iemand me een geschatte verkoopswaarde voor dit klantenbestand kunnen geven ?

Met Vriendelijke Groeten

Pieter

faisj
14/03/04, 02:24
Bij een overname van webhosting klanten komt behoorlijk wat kijken.
Zoals: Wanneer zijn het haar of maand packages, het dataverkeer, etc...
Maar, zoals ik denk wel meerdere bedrijven hier zou ik best contact
willen leggen om een aanbod te doen. Het feit is wel dat je goed moet
zien waarje clienten naar toe gaan. Je naam moet natuurlijk niet ten
schande gaan wegens het feit dat jij je bedrijf stopzet.
(of een onderdeel).
De waarde is in andere woorden heel moeilijk te bepalen.
Maar zeker wel uittekomen.

met vriendelijke groet,
Faizal Siddiqui

KDISS
14/03/04, 02:47
Ik ben het met faisj eens. De waarde hangt van een
aantal faktoren af. Wat ik gelezen heb is dat de meeste bedrijven
2 tot 3 keer de winst doen als verkoop waarde.

Ik kan mij voorstellen dat je niet graag afstand doet van je huidige
klanten, omdat je hier flink in geinvesteerd hebt.
Er zijn ook andere opties, zoals je klanten onder brengen
bij een andere hosting provider. Maar je behoud je eigen naam.
Deze regelt het technische gedeelte terwijl jij je kunt richten op je
nieuwe bedrijfstak. Dit doen wij al voor een aantal hosting providers.
Zij resellen als waren onze hosting diensten onder hun eigen naam.
Misschien dat dit ook een opties is om te overwegen?

Clearhosting
14/03/04, 04:46
Schat de waarde op zo'n 9000 euro, vergeet niet dat bij een wisseling van de wacht problemen onstaan die niet alle klanten zullen accepteren. Maar indien je nog een koper zoekt....

webhoster199
14/03/04, 10:43
Ik denk dat als ik verkoop ik best mijn servers mee verkoop, om inderdaad mijn klanten zo weinig mogelijk in problemen te brengen

Voor mij mag deze topic ook verplaatst worden naar Te koop aangeboden / Te koop gevraagd, ik heb gehoort dat er dan ook geintresseerden mogen plaatsen .

Het zou dus ook de bedoeling zijn dat ik op mijn nieuwe website zou verwijzen voor webhosting naar het bedrijf dat het klantenbestand heeft overgenomen ... Met andere woorden, ik ga ze wat promoveren

Kan iemand van de moderators alvast de topic van forum wijzigen aub.

Alvast bedankt

Pieter

KDISS
14/03/04, 11:53
Ik denk dat het verstandig is al je PB berichten accepteerd.
Dan kunnen mensen prive een bod naar je toe sturen.

RobbertC
14/03/04, 12:00
Kan iemand van de moderators alvast de topic van forum wijzigen aub.
:)

vdx
14/03/04, 12:34
Je hebt het over 'Servers'. Hoeveel zijn dat er als ik vragen mag?

TMourik
14/03/04, 12:43
Ik las net een bedrag van 9000 EUR. Persoonlijk vind ik dit vrij laag. Maar het hangt van meer factoren af uiteraard, (dataverkeer, servers etc etc)

Pantsy
14/03/04, 12:59
Beste Pieter,

Wij willen graag eens met u over een mogelijke overname praten.

U kunt mij bereiken via mijn handtekening onderaan de post.


Groeten,

Tymen Vos

webhoster199
14/03/04, 13:19
Origineel geplaatst door vdx
Je hebt het over 'Servers'. Hoeveel zijn dat er als ik vragen mag?

1 Webserver
1 Backupserver

vdx
14/03/04, 13:24
Welke tarieven worden er op dit moment gehanteerd voor de verschillende diensten? Heb je een website die we kunnen bekijken?

Hoe lang loopt het colocatiecontract voor beide servers nog?

webhoster199
14/03/04, 13:24
Origineel geplaatst door KDIS
Ik denk dat het verstandig is al je PB berichten accepteerd.
Dan kunnen mensen prive een bod naar je toe sturen.

Hierbij gedaan ... mijn excuses, had het niet gezien

webhoster199
14/03/04, 13:48
Origineel geplaatst door vdx
Welke tarieven worden er op dit moment gehanteerd voor de verschillende diensten? Heb je een website die we kunnen bekijken?

Hoe lang loopt het colocatiecontract voor beide servers nog?

Beste

Colocation contract valt meteen af te sluiten, dat is geen probleem. De servers staan immers in men eigen rack

Bedrijfsnaam hou ik momenteel graag nog even onbekend, om onnodige reacties op te wekken. Eventueel kan ik je wel een lijst zenden met onze tarieven .

Met Vriendelijke Groeten

Pieter

Trexif
14/03/04, 14:18
Beste,

Kunt u ons meer informatie geven over de specificaties van de servers ?

En heeft u mischien msn ?

En aan welk bedrag zit u zelf te denken ?


Hoeveel dataverkeer wordt er maandelijks verbruikt ?

webhoster199
14/03/04, 22:07
Origineel geplaatst door Trexif
Beste,

Kunt u ons meer informatie geven over de specificaties van de servers ?

En heeft u mischien msn ?

En aan welk bedrag zit u zelf te denken ?


Hoeveel dataverkeer wordt er maandelijks verbruikt ?

Beste

Ik zal morgen een lijst van onze prijzen sturen .

Msn is eventueel mogelijk via webhoster199@hot....

Ik weet niet zo meteen een bedrag. Ik ga ook niet meteen verkopen aan diegene die mij het meeste geeft. Ik ga vast en zeker ook rekening houden met de prijzen van de overnamer t.o.v mijn prijzen, servers die mee worden overgenomen of niet , ...

Ik hoop u morgen nog wat meer informatie te kunnen bezorgen

Met Vriendelijke Groeten

Pieter

Dillard
14/03/04, 23:59
Beste Pieter,

Zou je mij svp ook een lijst met jullie huidige tarieven willen sturen. Odon Internet heeft zeker interesse om bv. met jou en je accountant om tafel te zitten om de mogelijkheden te bespreken.

Odon Internet richt zich op het midden-segment van de markt, dus voornamelijk MKB. Met een kantoor in Breda (NL) en een kantoor in Brasschaat (Belgie) zijn wij een serieuze gesprekpartner welke op dit moment naast autonome groei enkele overnames wil doen om haar positie in de markt te vergroten. Het spreekt voorzich dat wij er veel belang aan hechten om overnames zorgvuldig te doen, niet alleen voor de huidige ondernemer, welke afscheid moet nemen van zijn 'geesteskindje' maar ook voor de klanten, welke met een goed gevoel naar ons moeten overkomen.

Reseller-constructie voor nieuwe verwijzingen behoort uiteraard tot de mogelijkheden. Overname servers e.d. zeker bespreekbaar.

Mijn telefoonnummer staat onder deze posting. Indien dit je aanspreekt, bel me dan even, dan maken we meteen een afspraak voor een eerste kennismaking.

Met vriendelijke groet,

Rik
15/03/04, 10:32
Rik-opmerking....
//edit: Alles is in orde....

Clearhosting
15/03/04, 22:20
Yahoo more info please :)

webhoster199
16/03/04, 19:02
Origineel geplaatst door Clearhosting
Yahoo more info please :)

Beste

Ik ben momenteel bezig aan een lijst met alle mogelijke informatie die voor geintresseerden belangrijk kunnen zijn. Van zodra deze af is ( geplant eind deze week ) zal ik deze naar alle geintresserden die ik tot momenteel genoteerd heb rondsturen

Indien er nog geintresseerden zouden zijn , pm me even, dan voeg ik je emailadres ook aan de lijst toe

Met Vriendelijke Groeten

Pieter

vbdesignit
28/03/04, 00:49
Pieter,

Wij zijn een hosting bedrijf in het westen van het land en op zoek naar overnames van andere hostingpartijen. Graag zouden we in contact komen met jouw bedrijf om over de mogelijkheden te praten.

Erwin