PDA

Bekijk Volledige Versie : Supermicro IPMI+SNMP



bibawa
26/03/13, 18:32
Hoi,

Ik ben momenteel aan het zoeken naar een mogelijke manier om de sensors uit te lezen die Supermicro via zijn IPMI aanbiedt, ik dacht dit te kunnen via SNMP maar ik zie nergens geen mogelijkheid om SNMP instellingen in te geven (community string,..). - Of ik zie er scheel over -

Via de Windows Tool IPMIview kan je het dan wel instellen maar als ik dan een snmpwalk doen op het IP van de IPMI dan krijg ik geen respons dus veronderstel dat dat ook niet de correct manier is.

Gaat dit via SNMP of ben ik aangewezen op IPMITOOL ?

:lovewht:

bibawa
27/03/13, 08:37
Zabbix upgraden en gebruik maken van een IPMI host was de mooie oplossing ;-)

Randy
27/03/13, 08:59
Of Observium, ondersteund ook IPMI en SNMP. Al vind ik Observium meer geschikt voor monitoren van netwerkappratuur dan voor servers, maar voor een kleiner aantal is Zabbix wellicht weer een overkill qua leercurve.

IceHosting
27/03/13, 14:25
via ipmitool kan je ook "extern" de sensors uitlezen

Maak je een account aan met alleen read rechten en je kan prima je ipmi device monitoren.

DutchTSE
27/03/13, 18:07
Zo doen wij dat inderdaad icm Nagios. Perl scriptje roept ipmitool aan, parsed de output en exit met de juiste exitcode afhankelijk van de output :)