PDA

Bekijk Volledige Versie : Upgrade DELL R210 met nieuwe CPU of andere server kopen ?



askmurphy
19/07/12, 20:59
Even een vraagje, hebben een DELL R210 server draaien met een Intel Celeron E1200 1,6Ghz CPU er in, plus 8GB geheugen en wat schijven.
Nu is de CPU nogal traag en willen nu of de server upgraden of een nieuwe aanschaffen.
De R210 kan met een Intel Xeon X3470 (2,93Ghz) worden uitgerust (bij DELL kost dat 720 euro exclusief Btw. Zelf plaatsen, en garantie tot de deur.
Weet ook niet of de bestaande koeling ook geschikt is voor deze snellere CPU. Elders is deze CPU voor zo'n 330 euro te koop.

Of een nieuwe server kopen, dacht aan een dubbele socket server met 1 X3470 of zo en die later dan voorzien van een 2de CPU.
Server moet snel zijn, makkelijk uitbreidbaar zijn, remote management hebben en een snelle raid controller.
De DELL R410 ziet er wel goed uit, maar de DELL onderdelen zijn erg prijzig, dus misschien beter een supermicro of zo ?

Server wordt gebruikt voor webshops en cms-sites (prestashop, magento, joomla, etc). Virtualisatie is niet nodig.

Is een upgrade van de R210 nog interessant of is de performance (ondanks andere cpu) niet geweldig ?

Wie kan hier in adviseren ?

Alvast bedankt !

;-) Arthur

Bart L
19/07/12, 21:12
Ik ben zelf van mening dat knutselen het risico niet waard is, zeker als er ook klanten op staan.
Je kunt hem nu nog aardig kwijt op MP e.d. (of hier natuurlijk ;)).

Daarnaast mis je ook bijv. een BBU+Raid kaart, waar je echt heel veel winst mee bereikt.
Die ook los upgraden, zit je al aardig in de buurt van een nieuwe bakkie.

Persoonlijke tips:

Bekijk de R310 eens met een H700 kaart (BBU) of de R515 als je echt wat leuks wilt voor "weinig".

askmurphy
22/07/12, 14:56
Staan geen klanten meer op ;-) Leeggehaald, is nu alleen nog even tijdelijk stroom aan het consumeren..

Wat is BBU (battery backup unit ?) en is dat echt noodzakelijk ?

Bart L
22/07/12, 19:51
Noodzakelijk is niks :) Maar met een BBU kan je write back caching aan, en dat scheelt in onze omgevingen een hele hoop.

Yourwebhoster
22/07/12, 20:35
Volgens mij is de inhoud hetzelfde als je vanaf het begin de snellere CPU genomen had, maar ik weet niet hoe het met de garantie zit als je zelf de CPU gaat vervangen. Technisch zou het geen probleem moeten zijn om de CPU te vervangen. Maar je zou wel kennis moeten hebben hoe je de CPU moet vervangen en meer technische kennis over de werking van een systeem (als er iets fout gaat bijvb). Je wilt een dual CPU gaan draaien met X3470 maar dat kan niet:)

Magento leunt erg op de CPU en I/O, een SSD kan de performance van een shop sterk verbeteren wat ook voor de klanten prettiger kan zijn samen met wat andere tweaks. Maar de vraag is hoeveel verkeer verwacht je te gaan hebben? Het is nu een beetje natte vingerwerk om je het juiste aan te raden, een dual socket is altijd leuk maar het beste is om de hardware in de juiste verhouding te hebben.

T. Verhaeg
22/07/12, 23:11
Volgens mij is de inhoud hetzelfde als je vanaf het begin de snellere CPU genomen had, maar ik weet niet hoe het met de garantie zit als je zelf de CPU gaat vervangen.

Die systemen zijn inderdaad gemaakt en berekend op de zwaarste CPU, dus mogelijk is het zeker. Of het slim is weet ik niet, ervaar je op dit moment ook traagheid die te wijten is aan de CPU, of is dat eigenlijk iets anders?