PDA

Bekijk Volledige Versie : welke versie windows 2008



kvc
08/11/10, 23:37
Hallo,

Op dit moment hebben we in ons kantoor een win2k3 server staan.

Hierop zitten +- 5 medewerkers via het lokale netwerk ingelogd. (max 3 op hetzelfde moment)

Om thuiswerk of werken vanop afstand toegankelijk te maken zouden we een nieuwe win2008 server willen plaatsen in een datacenter.

De oude 2k3 server zou hierna evt gewoon verdwijnen.

Het enige wat ik me op dit moment afvraag is welke versie het meest aan te raden is voor deze opzet.

2008 standaard of SBS ?

Op dit moment maken we (nog) geen gebruik van exchange e.d, in de toekomst is dit ook niet echt een noodzaak.

Wie kan me advies geven ?

WebMeso
08/11/10, 23:52
Met de verschillen tussen de SBS en de standard versie ben ik niet zo bekent, maar volgens mij zitten er geen grote verschillen tussen de twee versies. In ieder geval raad ik je aan om de R2 versie te gebruiken.

http://www.microsoft.com/sbs/en/us/compare-features.aspx

Mark17
09/11/10, 00:59
Bij een klant (maar die gebruik exchange) draait het op 2 VPSen, 1 met win2008R2 standaard en 1 met win2008 SBS. Voor zover mij bekend bevalt deze opzet de klant goed. Of de SBS omgeving ook aanwezig zou zijn als exchange niet nodig was durf ik niet te zeggen (ik beheer het niet, dat doet iemand anders bij ons). De medewerkers bij de betreffende klant verbinden met een RDP client naar de win2008R2 standaard server en werken verder vanuit daar.

gjtje
09/11/10, 07:59
SBS cal's zijn nog al duur als je geen gebruik maakt van de mogelijkheden van SBS. Ik kan niet uit je verhaal opmaken of ze nou via vpn of remote desktop werken, een SBS server mag sowieso geen TS zijn dus dan heb je al 2 machines nodig.

kvc
09/11/10, 08:26
Bedankt voor de reacties.

Ik ga er vanuit dat er via VPN gewerkt zal worden.

GlobalServe
09/11/10, 08:52
Een SBS 2008 server zal niet werken met een public IP.
Werkt enkel met private ranges.