Bekijk Volledige Versie : Equinix Brand Luttenbergweg 4 Amsterdam
Er zou brand zijn in hun datacenter...
In ieder geval een aantal dns-servers niet bereikbaar waardoor uiteraard mail en web niet werken..
Iemand meer info??
rensariens
15/04/10, 12:31
Zie geen p2000 meldingen m.b.t. die straat.
edit: herstel:
BR 1 BINNENBRAND KANTOOR (+Inc.net: 1+) Leeg gebouw LUTTENBERGWEG 4 ZO [ 3681 ]
0101208 Brandweer Amsterdam A-wagen spoed kazerne Willem
0102998 Brandweer Regionaal Monitorcode
Melding tijd: 08:11:43
Ik zie niets op de P2000 monitor voorbij komen.
Edit: Te laat, ik had eerder moeten submitten :p en ik keek ook niet zover terug, keek naar de meldingen van laatste half uur.
Berichtnummer
4253247
Bericht
BR 1 BINNENBRAND KANTOOR (+Inc.net: 1+) Leeg gebouw LUTTENBERGWEG 4 ZUID-0OST AMSTERDAM [ 3636 3736 3756C ]
Datum
15-04-2010 07:54:01
Regio
Brandweer Amsterdam-Amstelland
Plaats
Amsterdam
Postcode
1091
Alarmcode
0102998
De eerste die ik gevonden kreeg. Best al wel lang dus. Geen nadere status bekend.
Zowel equinix.nl als .com werken niet hier.
rensariens
15/04/10, 12:35
Ik zie niets op de P2000 monitor voorbij komen.
Dat dacht ik eerst ook, maar is er wel (zie vorige post). De website ligt ook plat? http://www.equinix.nl/ doet hier niks.
Dat dacht ik eerst ook, maar is er wel (zie vorige post). De website ligt ook plat? http://www.equinix.nl/ doet hier niks.
Heb mijn bericht net ge-edit. Was nogal traag met 2x submitten. Ben benieuwd hoe en wat (brand is nooit leuk, of het nu bosgebied of een kantoor is).
RedBee schijnt ook getroffen te zijn
Equinix.nl laadt hier wel - al is het maar een gedeelte van de pagina en laadt het gigantisch traag. Ben benieuwd wat er gaande is.
Mijn spullen in ruimte 1, gelijk bij de ingang links, zijn nog bereikbaar in ieder geval (via nl-ix).
rensariens
15/04/10, 12:43
Weet iemand eigenlijk wat ze aan brandveiligheidsystemen hebben aldaar? Datacentrumgids niet ieder geval: http://www.datacentrumgids.nl/datacentrum/equinix-am
Hopen dat het niet compleet afbrand dan. redbee.nl is nog online, weet echter niet waar de site gehost wordt.
edit: dat is ieder geval goed om te horen mennie :)
Ze hebben zeker weten gasblussing.
(Oeps, spuit11)
Handig live update, zie je in eens een post wijzigen waar je op aan het reageren bent...
Niets aan de hand schijnbaar, er is een automatische blussing afgegaan vanwege een probleem met een aansluiting aan de verlichting.
Een voordeel, men weet dat het blussysteem functioneert.
Bakker ICT
15/04/10, 14:29
Zojuist contact met RedBee gehad, een klant waar we hun website voor ontwikkelen (Nederlands Dans Theater) en hun de hosting doen, die gaven wel aan dat er een klein brandje was ... ? In ieder geval is hun storageplatform aangetast (door de Halon), dus die zijn ze nu aan het rebuilden.
Succes iig daar om alles weer op orde te krijgen.
Behoorlijk offtopic: maar ik kijk net op hun site en het ziet er echt WAUW uit. Is het niet enorm duur daar?
Yourwebhoster
15/04/10, 16:25
Behoorlijk offtopic: maar ik kijk net op hun site en het ziet er echt WAUW uit. Is het niet enorm duur daar?
Edit: foutje, dat was een andere DC. Een up-to-dat prijs ken ik niet, maar een tijdje geleden was dat 900-1000 (uit mijn hoofd, heb je iig een richtprijs).
Yourwebhoster
15/04/10, 17:55
voor 1u?
rack. Maar het fijne weet ik hier ook niet van, kreeg het weer via iemand die er mogelijk wilde huisvesten. De kosten waren bij hem en dus niet direct. Wellicht dat iemand anders het weet of je kan even rondvragen/zoeken:)
Bakker ICT
16/04/10, 00:43
Overigens, zou Halon niet er voor moeten zorgen dat juist je systemen veilig blijven!?
Halon wordt als schone blusstof beschouwd, die geen schade aan apparatuur zou veroorzaken.
Halon produceert echter wel broomzuur, dat corrosie kan veroorzaken.
Misschien dat het toch dingen aan kan tasten i.v.m. corrosieve broomzuur.
Ze mogen de blusinstallatie ook niet bijvullen blijkbaar:
Vanaf 1 januari 2001 is het gebruik van alle, dus ook van de gerecyclede, CFK's (Chloor Fluor Koolwaterstoffen) verboden. De nieuwe Europese verordening heeft een rechtstreekse werking in de lidstaten.
Aan het begin van de 21ste eeuw is de uitfaseringsrichtlijn voor Halon vastgesteld. Hierin wordt bepaald dat:
- Na 31 december 2002 geen Halon-installaties meer mogen worden hervuld.
- Voor 31 december 2003 moeten alle Halon blusinstallaties worden verwijderd.
Einddata
Deze Europese verordening regelt het definitieve verbod op de toepassing van Halon 1301 als blusgas voor stationaire blusinstallaties. Twee data zijn van belang voor de uitfasering van Halon:
na 31 december 2002 mogen Haloninstallaties niet meer worden hervuld
uiterlijk 31 december 2003 moeten alle Halon-blusinstallaties buiten gebruik zijn gesteld onder terugwinning van de halonen.
D. ter Horst
16/04/10, 19:42
Dat heeft voor zover ik weet niet met corrosie o.i.d. te maken maar door het plotselinge drukverschil. Alle HDD's hebben een klein gaatje om de luchtdruk binnen de HDD en buiten de HDD hetzelfde te houden. Meestal gaat het gewoon goed, maar lang niet altijd. Nog steeds beter dan de boel in de fik natuurlijk ;-)
Waarom denken jullie dat er daar Halon gebruikt word? Op basis van 1 forumpost hier van iemand die niet bij Equinix staat ? :)
Ik acht de kans een stuk groter is dat er gewoon Argon gebruikt word of een ander veel minder schadelijk inergen gas gebruikt word. Zo oud is dat DC niet.
Als er al schade is door die blussing dan is dat gok ik veroorzaakt door de druk (was bij ons iig ook het geval)
Waarom denken jullie dat er daar Halon gebruikt word? Op basis van 1 forumpost hier van iemand die niet bij Equinix staat ? :)
Ik acht de kans een stuk groter is dat er gewoon Argon gebruikt word of een ander veel minder schadelijk inergen gas gebruikt word. Zo oud is dat DC niet.
Als er al schade is door die blussing dan is dat gok ik veroorzaakt door de druk (was bij ons iig ook het geval)
Volgens eigen opgave van Equinix die ik vorig jaar gekregen heb gebruiken ze Clean Agent IG55 (50% N2, 50% Ar)