PDA

Bekijk Volledige Versie : Verhuizen van Windows naar Linux



jj_online
09/12/09, 20:28
Momenteel beheer ik een website op een Windows 2003 machine. Vanwege performance ben ik overgestapt op een dedicated CentOS machine. Op beide machines gebruik ik Plesk om o.a. domeinen te onderhouden.

Hoe krijg ik nu het domein wat op de Windows machine draait, zonder al te veel down-time naar de Linux machine?? Ikzelf dacht:
1) DNS settings op Windowshost aanpassen: TTL aanpassen naar bijv. 3 uur.
2) Domein alvast aanmaken in Linuxhost, DNS nog uit laten.
3) Applicatie overzetten (php scripts en mysql db's).
4) DNS aanzetten in Linuxhost en DNS Windowshost uitzetten.

Nameservers met oude ip's blijven wijzen naar de Windowshost, totdat ze geupdate worden en wijzen naar de Linuxhost. Op deze manier blijft de website bereikbaar (op beide hosts draait dan tijdelijk dezelfde applicatie).

WeServIT
09/12/09, 20:44
Ik denk dat je het beste alles kunt verhuizen naar de Linux server en op de oude Windows server een index file aanmaakt, hierin stel je wanneer je naar het domein gaat meteen ge-redirect wordt naar het IP adres van de nieuwe Linux server. Wanneer de nameservers omgezet zijn kun je deze file weer weghalen en heb je geen downtime gehad.

jj_online
09/12/09, 20:58
Dat is inderdaad een goede oplossing, maar ik moet toch wel zorgen dat de Windowshost geen DNS service meer uitvoert (uitzetten), omdat de Linux die service moet overnemen??

WeServIT
09/12/09, 21:15
Dat is inderdaad een goede oplossing, maar ik moet toch wel zorgen dat de Windowshost geen DNS service meer uitvoert (uitzetten), omdat de Linux die service moet overnemen??

Je moet gewoon zorgen dat je de A records van ns1 en ns2 overzet op de nieuwe IP adressen van je Linux machine.