PDA

Bekijk Volledige Versie : tmp directory beveiligen



Armando23
24/07/09, 14:33
Hoi mede-WHT-gebruikers,

Ik heb een server met Plesk 9.2.1 en Debian 4.0r8 (Linux 2.6.24-etchnhalf.1-amd64). Voordat er zich weer allerlei rootkits en scriptkiddies zich in mijn tmp folders gaan nestelen wil ik graag de stap voor zijn en deze beveiligen! Nu staan er natuurlijk wel hele mooie instructies op internet en zelfs scripts om het automatisch te laten doen, echter heb ik bij de installatie aangegeven dat ik LVM wil gebruiken (standaard optie verder wel gebruikt). Dit leek me handig omdat de debian installatie in een hyper-v virtual machine draait en ik ook makkelijker schijfruimte kan aanvullen.

Heeft iemand ervaring met het beveiligen van de tmp folders in een LVM omgeving (en het liefste dan met debian/plesk)?

Groet,
Armando

Japje
24/07/09, 14:46
volgende keer eens een google query doen op "secure /tmp"

http://sysadmingear.blogspot.com/2007/10/how-to-secure-tmp-and-devshm-partition.html

Armando23
24/07/09, 16:17
Japje,

dat had ik gedaan en was ook al op deze pagina gekomen, maar ik kon niet terug vinden of je deze opdrachten ook op een LVM / debian / plesk kon doen!

Armando23
26/07/09, 09:23
Niemand ervaring op een debian met LVM?

Japje
26/07/09, 10:06
heb je het al geprobeerd..? kijk eens waar je tegen aan loopt..

bami82
27/07/09, 09:09
Heb je /tmp op een aparte partitie gezet bij installatie? Dat scheelt alweer een paar stappen :-). Doe anders even een cat van /etc/fstab en post die hier.