PDA

Bekijk Volledige Versie : WideXS problemen



idd
10/06/09, 19:40
Vorige zomer hebben we na bijna 10 jaar afscheid genomen van WideXS als één van onze vaste leveranciers van hosting/colocatie. Was verder tot dan niks mis mee maar we hebben de spullen nu in een datacentrum wat dichter bij huis staan.
Netjes telefonisch met ze overlegd over hoe het met de verhuizingen van de domeinen en de fysieke server moet. Ze repten met geen woord over dat we een opzeggingsbrief moesten sturen. Wij verhuizen alle diensten van die servers af en een tijdje later krijgen we inderdaad geen facturen meer. Case closed zou je denken.

Plotseling krijgen we in maart van dit jaar een negental facturen van ze met terugwerkende kracht. Ik denk eerst nog: zal wel een foutje zijn. Gewoon negeren. Afgelopen maand beginnen ze echter herinneringen te sturen. Ik denk: ik zal toch maar even reageren.

Nu blijkt echter dat ze van mening zijn dat we niet goed opgezegd hebben en dat ze alnog recht hebben om die facturen te sturen! Dat is toch belachelijk!
Ik vind dit echt bij de beesten af.

Weet iemand of er iets mis aan het gaan is daar? Liquiditeitsproblemen waardoor ze dit soort acties gaan ondernemen?
Heeft iemand anders vergelijkbare ervaringen?

Wees in elk geval gewaarschuwd!

pvdpf
10/06/09, 19:45
Vreemd dat ze eerst geen facturen meer sturen, maar naderhand met terug werkende kracht facturen gaan sturen.
Maar kijk de algemene voorwaarden eens na, daar zou u meer duidelijkheid in moeten vinden.

ichosting
10/06/09, 19:45
Wat staat er over in de overeenkomst hoe op te zeggen?
Vreemd is het wel

Paulewk
10/06/09, 19:46
Je hebt zelf niet opgezegt, ik vrees dat je enorm zwak staat, ik denk dat je beste kans is om zelf met WideXs een middenweg proberen te vinden.

Als dit iig een rechtzaak / deurwaarder word verlies je altijd.

Dirkje
10/06/09, 19:48
Bij een opzegging van dit soort formaten ALTIJD EEN AANGETEKENDE BRIEF STUREN, tenzij het in de Algemene Voorwaarden anders staat vermeld (wat niet gebruikelijk is bij Colo-contracten.)

Meer valt er eigenlijk niet van te zeggen...

Maargoed, probeer diegene waarmee je de verhuizing geregeld hebt even vriendelijk aan te kijken, misschien dat het helpt!

mikeh
10/06/09, 19:51
Kopje 5 uit de A.V (https://www.widexs.nl/nl/paginas/51-algemene-voorwaarden.html) bevat onderstaande;


5. Duur en ontbinding
5.1 De Overeenkomst wordt aangegaan voor de minimale periode van twaalf (12) maanden en wordt steeds stilzwijgend na afloop met een periode van twaalf (12) maanden verlengd.
5.2 Tenzij in de Overeenkomst anders is bepaald dient opzegging van de Overeenkomst te geschieden met inachtneming van een opzegtermijn van twee (2) maanden tegen het einde van de overeengekomen periode. Opzegging is mogelijk zowel per aangetekende post als per fax, door gebruik te maken van het daarvoor bestemde opzeggingsformulier. De opzegtermijn vangt eerst aan op de dag waarop WideXS de opzegging ontvangt.

Swiftway-UK
10/06/09, 19:54
Tags: Failliet, WideXS... is dit een poging om hen zwart te maken?

Wij sturen altijd een aangetekende brief als we een dienst willen opzeggen. Maar nu is natuurlijk je ex leverancier de schuldige partij omdat jullie je eigen Processen niet op orde hebben.

idd
10/06/09, 20:58
@swiftway: Het is geen poging om ze zwart te maken - ik ben er bijna 10 jaar zeer tevreden over geweest! - ik ben alleen oprecht benieuwd wat er daar aan de hand is. Ik hoop dat er iemand iets weet.
Overigens heeft dit niks te maken met onze interne processen: als ik telefonisch iets overeenkom dan is dat gewoon een geldige overeenkomst. Zeker als daarna ook door de tegenpartij gehandeld wordt alsof er een overeenkomst bereikt is (stoppen met facturen sturen). Of het bewijsbaar is, is een tweede. Maar gelukkig heeft een andere ondernemer (onze linuxservers-samenwerkingspartner die het feitelijke beheer deed van de server) ook nog contact gehad met de technische dienst over het afsluiten van de server. Deze kan mijn verhaal dus bevestigen.

Inmiddels is WideXS met een schikkingsvoorstel gekomen waar wij - op aanraden van onze advocaat - waarschijnlijk gedeeltelijk in meegaan. Hij zegt ook dat zijn kosten na 2-3 brieven al hoger zullen worden dan het bedrag waar nu om gediscussieerd wordt.

Overigens zijn de huidige algemene voorwaarden niet van toepassing op onze overeenkomst (net zoals de huidige - lagere - tarieven niet op ons van toepassing bleken - wij hebben 9 jaar hetzelfde bedrag betaald). Wij hebben zelfs nooit een overeenkomst opgesteld: een vriend van me werkte er toen en we zijn er gewoon naartoe getrokken met onze server in een rugzak. In het kantoor liepen toen nog honden rond (zal nu wel anders zijn) en in de achtergelegen rackspace liepen de klanten nog gewoon in en uit.
Enkele maanden later werd e.e.a. al wat formeler: toen moest je van tevoren even bellen als je bij je server wilde. De honden waren op een gegeven moment ook weg ;) .

wonko
10/06/09, 21:16
je hebt ooit facturen betaald? Dan was je akkoord met de diensten en bijhorende voorwaarden wat er in de facturen stond...

idd
10/06/09, 22:12
je hebt ooit facturen betaald? Dan was je akkoord met de diensten en bijhorende voorwaarden wat er in de facturen stond...

Zo werkt het (in Nederland) niet helemaal: De algemene voorwaarden moeten voor of tijdens het tot stand komen van de overeenkomst aan de afnemer aangeboden worden. Niet erna dus.
Wijzigingen van algemene voorwaarden moeten duidelijk gecommuniceerd worden (een melding op de website telt niet: minimaal kennisgeving per brief versturen.). Als een afnemer daarop niet akkoord gaat met de wijziging mag de overeenkomst vernietigd worden.

Overigens neem ik aan dat WideXS de algemene voorwaarden herhaaldelijk veranderd heeft in de afgelopen 10 jaar (ze zijn zeker 3 keer van eigenaar verwisseld). Ik neem best aan dat ze me daar een brief over gestuurd hebben (zo professioneel zijn ze wel). Dus ik zal me best aan de huidige AV moeten houden. Overigens betekent dat niet dat ik niet mondeling iets anders kan overeenkomen.

ju5t
10/06/09, 22:54
Ik weet vrij zeker dat wijzigingen in de algemene voorwaarden ook per e-mail verstuurd mogen worden, per brief is niet noodzakelijk. Wanneer je ze per post wenst te ontvangen moet de leverancier deze mogelijkheid bieden en dragen zij zelf op voor de gemaakte kosten.

webdesigner4
13/07/09, 12:21
Done!

pid
17/07/09, 15:26
Ik denk als je nooit een opzegging hebt gestuurd per e-mail/fax/brief, en dus ook geen bevestiging dan word het lastig te bewijzen.
Facturen kunnen tot 5 jaar na-dato nog worden gestuurd, niet netjes, maar het mag/kan wel.

Bel WideXS, en kijk of je een manier kan bespreken om hier alsnog uit te komen...!
Ik zie dat dit contact reeds is geweest, maar getouwtrek is altijd veel gedoe en kost uiteindelijk vaak veel (meer) geld.
Wel een wijze les voor in de toekomst......