PDA

Bekijk Volledige Versie : Free MO SMS



heuven
30/01/09, 11:16
Hallo,

wij willen mensen SMS laten versturen naar een shortcode. Echter wij willen graag dat deze mensen helemaal geen kosten hoeven te maken om deze shortcode te gebruiken. Dit wordt genoemd "free mobile originated SMS". Mobile originated = SMS vanaf mobiel gestuurd naar de shortcode.

Een gebruiker van een shortcode betaalt de kosten van de shortcode plus de kosten voor het versturen van de SMS.

Normaal gesproken worden er bij een shortcode kosten in rekening gebracht (reverse billing), maar deze kosten kun je op nul stellen.

Dan blijven echter nog steeds de kosten voor de consument die het betaald aan zijn mobiele provider voor het versturen van de SMS. Bij de meeste mobiele providers kost een SMSje 10 - 14 cent in NL.

Bestaat er een partij die een dergelijke dienst (free mobile originated SMS) aanbiedt voor Nederland? Het liefst werkend natuurlijk met zoveel mogelijk operators?

met vriendelijke groeten,

Rene Heuven
Inmote BV

juuljuul123
08/02/09, 11:41
Hebben jullie ook een site?

heuven
08/02/09, 11:48
Hallo juuljuul123,

jazeker - kijk op www.inmote.com - we hebben echter geen informatie over shortcode op de site. Deze vraag is ten behoeve van een specifiek project. Wij zien onszelf als een mobile system integrator gespecialiseerd in S60 oplossingen, maar met de mogelijkheid om ook oplossingen aan te bieden op Android, WM, J2ME, iPhone, etc.

We hebben van verschillende aanbieders tot nog toe begrepen dat Free MO SMS in Nederland niet mogelijk is, omdat de operators dit niet ondersteunen.

Groeten,

Rene

Randy
08/02/09, 14:39
Hoi Rene,

Ikzelf ken deze optie niet. Enkel de 'flatfee' sims waarvan ik er enkele in gebruik had, om gratis SMS'jes mee te versturen. (In dit geval was het voor een omroepsituatie, de link studio <> kopstation, ver voor de DSL tijd). De enigste manier om 'gratis' te SMS'en, is door je bundel te gebruiken.

Triloxigen
08/02/09, 18:10
Zover ik weet bestaat dit in Nederland helemaal niet.
Maar de kosten voor SMS zijn hier ook zo laag dat weinig mensen er echt mee zitten (tenzij een gebruiker veel smsen verstuurd)

opinion
09/02/09, 19:29
Anders kun je inderdaad een oplossing als Randy maken. Er bestaan apparaatjes waar SIM kaarten in kunnen welke je aan kunt sluiten op een systeem. De computer/server kan de inkomende en uitgaande smsjes beheren. Als je de kosten voor jezelf wilt houden is that the way to go.

Er bestaat dan ook vast wel programmatuur welke het shortcode verhaal voor je kan realiseren.

VisualWeb
09/02/09, 21:52
Ik weet ook zeker dat dit niet bestaat in Nederland.

Net zo als MO billing in Nederland niet bestaat.

Triloxigen
09/02/09, 22:32
Anders kun je inderdaad een oplossing als Randy maken. Er bestaan apparaatjes waar SIM kaarten in kunnen welke je aan kunt sluiten op een systeem. De computer/server kan de inkomende en uitgaande smsjes beheren. Als je de kosten voor jezelf wilt houden is that the way to go.

Er bestaat dan ook vast wel programmatuur welke het shortcode verhaal voor je kan realiseren.

Maar daar kun je dus andere niet gratis naar toe laten smsen.

Smart-Guyz
14/05/09, 15:12
Een bericht versturen kost in Nederland altijd geld.
De consument betaald altijd de SMS kosten die de provider stelt, er is geen optie om deze kosten te laten verdwijnen.

SMS'en die je via een provider en een provider vraagt hier altijd geld voor.
MO berichten gratis ontvangen op een shortcode kan wel bij vele partijen.
Dit houd in dat er geen extra kosten zijn voor de gebruiker.