Bekijk Volledige Versie : Ervaring met russische taal
Voor een klant moeten wij de website van Russische taal voorzien. Dit is voor ons nieuw en blijkt nogal wat problemen met zich mee te brengen, namelijk dat teksten niet simpelweg gekopieerd kunnen worden.
Alle vertalingen zijn in Word aangeleverd.
Indien je hiermee bekend bent of wellicht hulp kan bieden, graag contact op nemen via webmaster@zenda.nl.
Huh? je kunt toch gewoon een language file maken?
$lang['pagina']=array(
'rusland' => 'Россия',
'anderwoord' => '...',
'anderwoord' => '...',
etc.
De language file is aanwezig... het probleem is alleen... kopieer maar eens in een nieuw gemaakte HTML file een russische tekst. Dan gaat het mis (allerlei rare tekens).
Het lijkt te maken te hebben met welke charset het bestand wordt opgeslagen.
Roel,
Ik heb wel wat mensen in de Oekraïne zitten die regelmatig werk doen. Zij kunnen eventueel ook een vertaling verzorgen. Het bronbestand moet dan wel in het Engels zijn.
Randy,
De vertalingen zijn al gedaan. Het is nu dus zaak de vertaalde teksten (Russisch) in de website te stoppen. Er deels een language-file (voor algemene knoppen op de website) en content wordt uit een MySQL database gehaald.
Heb je de character encoding wel goed staan?
(windows) cp-1251 zal moeten werken, hoewel koi8-r ook veel gebruikt wordt. In ieder geval iets dat het Cyrillisch alfabet ondersteund.
Ja, de character encoder staat op windows-1251.
Het werkt hier in ieder geval prima, ik gebruik iso-8859-1 als encoding & de mysql draait UTF-8 Unicode
Ik zal morgen even nakijken wat er gebruikt wordt in bijvoorbeeld icecat. Deze ondersteund naast Nederlands ook Engels en Russisch. Ik dacht gewoon UTF8, maar ga nu niet in de databases rommelen. Bedtijd!
Het probleem is inmiddels deels opgelost. De MySQL database pakt alles goed en de website toont het nu ook naar behoren.
Vreemde blijft echter wel dat tekst die ik niet in de database plaats, maar in de language file misgaat. Deze teksten laat ik dan maar allemaal encoden naar HTML entities.
Bedankt voor de hulp... anders had ik al lang de moed opgegeven :).
Zenda, op wat voor manier sla je het bestand op ? Dus de encoding van de .php file. Dit zou ook nog de problemen kunnen veroorzaken.
Zenda, op wat voor manier sla je het bestand op ? Dus de encoding van de .php file. Dit zou ook nog de problemen kunnen veroorzaken.
Sinds wanneer heeft een php file een encoding?
text bestanden sla je op als een encoding, zie je text-editor.
en php file is een text bestand.
Langedaik,
Dit veroorzaakt inderdaad het probleem. Ik heb verscheidene encoding typen geprobeerd... er veranderd inderdaad veel, maar niet in het gewenste resultaat (icoontjes met vraagtekens e.d.).
De encoding type die gebruikt zijn is windows-1251 en een ISO...Cyrillisch.
Ik ga hier nog eventjes naar kijken, want dat het hier mee te maken heeft is wel duidelijk.