PDA

Bekijk Volledige Versie : bestanden in www dir zichtbaar maken



lacanau
16/12/07, 14:51
Hallo,

Ik wil bestanden in de www directory op internet voor iedereen zichtbaar maken. Hoe doe ik dat ?

Volgens mij is het met chwon www-data:www-data ?

Bhai
16/12/07, 15:07
index.html weghalen, werkt ook.

dreamhost_nl
16/12/07, 15:26
Volgens mij is het met chwon www-data:www-data ?

chown bedoel je hoogstwaarschijnlijk. Is je gebruikersnaam op die server wel www-data?

spirit010
16/12/07, 15:32
Een .htaccess in de betreffende directorie met:


Options +Indexes

VerhoevenDavy
26/12/07, 14:00
Je kan dit idd via de htaccess toelaten of via eventueel je hosting control panel instellen. Wij maken gebruik van CPanel en hierin kan je dit ook instellen, eens een keer met je hoster contact opnemen.

Trafego
28/12/07, 09:20
Direct admin heeft deze functie ook,

HBCS
19/02/11, 01:22
Direct admin heeft deze functie ook,


waar kan ik dat vinden onder direct admin ?
ben er nu toevallig ook mee bezig
dank alvast

rimote
19/02/11, 10:55
Zoals spirit010 reeds melde kan je het best de indexes aan zetten in een .htaccess bestand. Als je DirectAdmin hebt, en je bent een user is de map:

/home/username/domains/domeinnaam/public_html/

In deze map zet je een .htaccess file (als die er niet al is). Dat kan je doen in de file-editor van DirectAdmin (helemaal bovenaan rechts in beeld) en dat de functie "create file" gebruiken. Als je alles via de editor doet, hoef je niets te chownen. De .htaccess, als je die aanmaakt in de editor, wordt automatisch op chmod 644 gezet (controleer dit).

Mocht het je gaan om de algemene public_html van de server, te bereiken via het IP van de server, kan je het beste via SSH inloggen. Bij Debian bijvoorbeeld is de map /var/www/html. Dat kan echter wel verschillen per OS.

# ls -la /var/www/html/

je ziet nu welke user er in staat. Dat kan www-data zijn maar ook webapps of zo iets anders. Gebruik deze user voor het optionele chown commando.

# editor /var/www/html/.htaccess

zet hier "Options +Indexes" in (zonder aanhalingstekens)

# chmod 444 /var/www/html/.htaccess (mag ook 644 zijn, maar zo kan niemand de .htaccess wijzigen. Ook de eigenaar niet.)

Je kunt optioneel de .htaccess file chownen naar dezelfde user die wordt gebruikt in de map (webapps of www-data).

Om dit geheel te laten werken moet je de index.html weghalen/verplaatsen. Apache pakt immers standaard de index.html/php file. Je kan ook dit wijzigen in de .htaccess file en dan je index laten staan, maar dat is off topic.

Hopelijk heb je hier genoeg aan.