Bekijk Volledige Versie : Gezocht: debian beheerder voor zakelijk msn contact
Gezocht: debian beheerder voor zakelijk msn contact.
Ik ben op zoek naar een Debian 4.1 beheerder die mij hier en daar wegwijs kan maken in de packages. Bijvoorbeeld killproc die door enkele van mijn software wordt gebruikt maar niet aanwezig is, ook niet in de apt-cache. Google weet ook niks. Op dat soort momenten zou ik contact erg fijn ervaren.
killproc om een process te killen? daar heb je toch gewoon kill voor...
GlobalServe
06/12/07, 12:58
kill - 9 PID
of killall httpd bvb
Het is maar een simpel voorbeeld :)
En niet goed gelezen, want ik schrijf hierboven dat mijn software het gebruikt. Ook software die geen opensource is..
In debian is killprocs aanwezig in de package initscripts :)
apt-get install initscripts, ondanks dat je die package normaal gezien al moet hebben.
Die heb ik ook, maar hoe gebruik ik die? (/lib/lsb/init-functions/) staat die toch in volgensmij?
Die heb ik ook, maar hoe gebruik ik die? (/lib/lsb/init-functions/) staat die toch in volgensmij?
/etc/init.d/killprocs staat hij in ieder geval.
hehe, die heb ik zojuist aangeroepen en toen zei hij:
box:/etc/init.d# ./killprocs
Usage: ./killprocs start|stop
box:/etc/init.d# ./killprocs start
Sending all processes the TERM signal...
Baf! server offline :)
hehe, die heb ik zojuist aangeroepen en toen zei hij:
Baf! server offline :)
Hahaha, ik hoop voor je dat hij op een rebootswitch staat :) Was het nou het script dat je bedoelde, of bedoel je toch wat anders? Aanroepen met proces naam achter maakt niks uit?
Hahaha, ik hoop voor je dat hij op een rebootswitch staat :) Was het nou het script dat je bedoelde, of bedoel je toch wat anders? Aanroepen met proces naam achter maakt niks uit?
Ik ben de server nog aan het klaarstomen, en hij staat in maastricht + heb rebooswitch en console. Dus is niet echt een probleem. Maar vind het raar dat hij start|stop weergeeft, dan lijkt het op een service. Ik zal ook eruit breken dat hij iets doet als je geen parameters ingeeft, want dat is wel erg gevaarlijk.
Ik zal het zometeen even proberen als ik hem overnieuw opgestart heb (helaas nu eerst iets anders doen).
ps. Ben je ook goed in bash scripting?
ps. Ben je ook goed in bash scripting?
Ik kan het lezen (en begrijpen), heb wel eens een eigen script gemaakt, met knip en plakwerk kom ik er wel :); maar ik doe het niet vaak.
Ah, jammer. Ik heb geneste if-elif-else die niet helemaal werken.. mijn server draait iig weer en heb getest met /etc/init.d/killprocs httpd maar hij blijft weergeven dattie enkel kan start en stop -pen. Stop doet niks, start killt de hele zooi en probeert dan te gaan updaten (aldus gelezen in het script).
Ik zal wel een symlink of bashscript maken genaamd killproc :)
Edit:
ln -s /usr/bin/killall /usr/bin/killproc
is de oplossing