Bekijk Volledige Versie : [TK] Onderzoek
Ik heb net even gezocht maar ik kon het nog niet vinden op WHT.nl.
Ik heb hier een onderzoek liggen wat ik zelf heb gehouden. Nu is mijn vraag of hier intresse naar is. Het is een onderzoek onder 100 respondenten, uitstekend voor een steekproef.
De volgende vragen zijn gesteld:
1. Sinds wanneer heeft u een hosting pakket?
2. Bij welke webhoster heeft u het hostingpakket afgenomen?
3. Bent u tevreden over deze hoster?
4. Wat is de url van uw website?
5. Hoeveel schijfruimte gebruikt uw website?
6. Hoeveel dataverkeer verbruikt uw website per maand?
7. Welke scripttaal gebruikt u op uw website? (meerdere antwoorden mogelijk)
8. Welk controle panel vindt u het fijnst om mee te werken?
9. Maakt u gebruik van een database? Zo ja welke?
10. Van hoeveel databases gebruikt u voor uw website?
Het gaat hier om rauwe gegevens die op dit moment nog onbewerkt zijn. Eventueel is het mogelijk om de gegevens te verwerken in een rapport, dit voor een meerprijs.
Ik ben er zelf nog niet over uit of ik het onderzoek en de resultaten aan een bedrijf / persoon wil verkopen of aan meedere. Dit zal afhankelijk zijn van de, door jullie, geboden prijs. :)
swedendedicated
03/10/07, 10:40
Wel interesse maar kun je aangeven hoe nauwkeurig dit is? En tevens zijn 100 mensen veels te weinig om een helder beeld te krijgen. Overigens mis ik nog doorvragen: bent u tevreden? Nee, zou u willen overstappen naar een andere provider?
Wel interesse maar kun je aangeven hoe nauwkeurig dit is? En tevens zijn 100 mensen veels te weinig om een helder beeld te krijgen. Overigens mis ik nog doorvragen: bent u tevreden? Nee, zou u willen overstappen naar een andere provider?
3. Bent u tevreden over deze hoster?
100 mensen is genoeg om een indruk te krijgen, dit is een klein onderzoek. De resultaten zijn vrij intressant, je krijgt een goed overzicht van wat een gemiddeld gebruiker nou verbruikt en zo kun jij je producten daarop afstellen (zoals: schijfruimte, dataverkeer, databases, etc.)
3. Bent u tevreden over deze hoster?
100 mensen is genoeg om een indruk te krijgen, dit is een klein onderzoek. De resultaten zijn vrij intressant, je krijgt een goed overzicht van wat een gemiddeld gebruiker nou verbruikt en zo kun jij je producten daarop afstellen (zoals: schijfruimte, dataverkeer, databases, etc.)
Absoluut niet mee eens.
Waar is deze onderzoek gebaseerd.
Wie heeft deze ingevuld.?
Doe je onderzoek bij 100 scholieren
Doe je onderzoek bij 100 particulieren 20+
Doe je onderzoek bij 100 particulieren 40+
Doe je onderzoek bij 100 bedrijfsleiders
noem maar op.
Ga je telkens andere resultaten gebruiken.
Doe je onderzoek op 100 klanten van 1 server bij ons, waar deze telkens rond de 10 a 20 gig per maand gebruiken met 10 Sql en 100 forwarders.
Op een andere servers , gebruiken daar andere maar enkele gig per maand met 1 sql en 1 mailadres.
Dus zijn dit wel totaal andere procentage.
Ik heb alvast daarmee geen interesse.
Moesten alle enquete dat hier op wht al gebruikt zijn, door Domenico daarna verkocht worden ... :D
Als het 100 B2B klanten zijn heb ik eventueel interesse. Budget ~50 euro.
Randy, kan jij mij even uitleggen wat je met B2B bedoeld?
De deelnemers zijn klein tot gemiddelde webmasters
Ik denk dat Randy het heeft over Business-to-Business
Randy, kan jij mij even uitleggen wat je met B2B bedoeld?
De deelnemers zijn klein tot gemiddelde webmasters
Webmasters van wat?
Scholieren met een eigen site? Of professionals met een bedrijfssite?
Webmasters van wat?
Scholieren met een eigen site? Of professionals met een bedrijfssite?
Ruwe schatting:
90% zijn hobby sites, persoonlijke sites
10% zijn bedrijfssites
In dat geval; voor 90% geen interesse ;)
Honderd respondenten is wat krap maar bij een juiste, verantwoorde, selectie zou het moeten kunnen. Vergeet niet dat ook zaken als de kijkcijfers of 'hoe zou de Tweede Kamer er uit zien als u nog mocht stemmen' gebaseerd zijn op slechts een paar honderd respondenten. Interessant is dus de vraag hoe de selectie tot stand is gekomen.
Vooral ook omdat je de rauwe resultaten krijgt, geen conclusies en analyses dus. Dan moet je wel weten hoe die resultaten zijn verkregen. Een 'ruwe schatting' klinkt in deze niet bemoedigend.
Maar goed, ik neem aan dat we allemaal statistiek op school hebben gehad (?).
Wij hebben ook ooit een onderzoek gedaan bij 250 leerlingen op hogere scholen, resultaten hiervan vond ik zelf niet betrouwbaar.
Goed, nu het verkoop topic een "eigen ervarings" topic is geworden is het onderzoek blijkbaar niet intressant genoeg. Toch als ik in mijn studie gebied kijk (medisch) dan zijn de meeste studies en onderzoeken gebasseerd op zo'n 100 respondenten (~50 man, ~50 vrouw). Dit omdat het anders gewoon veels de duur zou zijn en het veels te lang duurt voordat er een medicijn op de markt komt. ;)
Ik denk dat ik binnenkort een nieuw onderzoek ga starten, met verschillende subonderzoeken: e-mail, webhosting, dedicated hosting, colohosting en vps. Kijken wat hieruit komt en kijken of bedrijven zo vriendelijk willen zijn om ook mee te werken aan het onderzoek. Een B2B onderzoek dus.
Misschien is het handig om te weten of er iemand geintresseerd is en in hoeverre jullie iets betrouwbaar vinden (aantal respondenten "schijnt" hiervoor hoog te moeten zijn ). PM me maar ;)
Toch als ik in mijn studie gebied kijk (medisch) dan zijn de meeste studies en onderzoeken gebasseerd op zo'n 100 respondenten (~50 man, ~50 vrouw). Dit omdat het anders gewoon veels de duur zou zijn en het veels te lang duurt voordat er een medicijn op de markt komt. ;)
Misschien is het handig om te weten of er iemand geintresseerd is en in hoeverre jullie iets betrouwbaar vinden (aantal respondenten "schijnt" hiervoor hoog te moeten zijn ). PM me maar ;)
Dat men voor onderzoek goedkopere oplossingen zoekt is waar. Maar ik neem aan dat je ook statistiek in je medische pakket hebt. Dan weet je dat je voor een betrouwbaar onderzoek (bv. jouw medicijn onderzoek) een bepaald aantal respondenten nodig hebt. Bij een kleiner aantal zijn deze geselecteerd. Afhankelijk van het doel van het onderzoek weet je dan bijvoorbeeld al van te voren hoeveel mensen uit de geselecteerde groep PvdA stemmen, een hond hebben of gebukt gaan onder een vreselijke ziekte.
Wanneer je vooraf deze kennis niet hebt zul je inderdaad met veel respondenten moeten werken om het resultaat betrouwbaar te krijgen. Hoeveel? Dat staat vast wel in één van je statistiek boeken.
Niet om vervelend te doen. Maar in serieus onderzoek zijn deze voorbereidingen wel essentieel.
Hoi,
Als fanatiek rekenaar wil ik jullie wijzen op de volgende threads op HigherLevel, specifiek t.a.v. marktonderzoek en toegepaste statistiek. HL richt zich op beginnende ondernemers en het is goed er eens een kijkje te nemen.
Let wel het zijn lange threads, misschien al wel weer langer dan toen ik ze 2-3 jaar geleden gelezen heb, maar bevatten zeer nuttige informatie.
Edit: De eerste link werkt niet meer, ik zoek er nog naar verder. Het board is "ooit" heringedeeld, en de post is waarschijnlijk ge-moved. Bij gebrek deze post over steekproefgrootte en representativiteit: http://www.higherlevel.nl/forum/index.php?board=14;action=display;threadid=1412
Waar vind ik informatie over Marktonderzoek en statistiek ?
Deze zeer lange draad gaat hier over : http://www.higherlevel.nl/forum/index.php?board=30;action=display;threadid=3049
Wat kost Marktonderzoek ?
http://www.higherlevel.nl/forum/index.php?board=14;action=display;threadid=5870 (De post van Mira)
Representativiteit is altijd een probleem, samen met selectie (doelgroep en steekproef) en de verwerking van non-response. Als je onderzoek op deze punten de plank misslaat heeft het meer zeer beperkte waarde.
Enfin... Als ik dacht dat het haalbaar was dan zou ik voorstellen om eens een echt onderzoek te doen naar motieven en beweegredenen van beslissers en wat de flexibiliteit en 'churn' in de markt nu echt is.
George/