PDA

Bekijk Volledige Versie : VOIP Storingen



seconet
24/07/07, 16:23
Ik hoop dat dit de juiste plek is voor mijn probleemomschrijving.

Het probleem is als volgt:

Sinds kort wordt hier op kantoor gebruik gemaakt van VOIP telefonie. Er wordt gebruik gemaakt van het type SPA941 van Linksys. Na uitgebreid getest te hebben bleken er vrijwel geen problemen met de bandbreedte te zijn etc.

Nu is het geheel enige tijd in gebruik en tijdens het gesprek wordt de verbinding aan beide kanten korte tijden onderbroken. De verbinding blijft wel in stand maar het geluid valt steeds kort weg.

Heeft iemand kennis hiervan en dit type toestel of bestaat er een optie in het (zeer uitgebreide) menu van de telefoon waarmee ik dit kan oplossen?

Randy
24/07/07, 16:31
Welk type DSL verbinding gebruik je. ConsumentenDSL (1:40+ overboekt), Office DSL of SDSL. Hier zit wel degelijk verschil in. Zo heb ik thuis wel eens wta korte hikjes maar @office (3x SDSL gestapeld, QoS support en 3 VLANS) geen problemen.

seconet
24/07/07, 16:33
Ik geloof dat het over een SDSL verbinding looopt. Deze is wel vrij traag (2:2)

hostlogic.nl
24/07/07, 17:22
Van welke VOIP provider maak je gebruik, of heb je een eigen Asterisk centrale in een datacenter waarmee je verbinding maakt? De snelheid van je SDSL verbinding zal het probleem niet zijn, maar als deze flink overboekt wordt (1:25 of zelfs 1:40), dan kan het zijn dat er af en toe wat hikjes in zitten.

Xolphin
25/07/07, 16:55
Wat met VOIP van belang is, is de Jitter. Een leuk tooltje voor het meten van je verbinding is MTR (bij iedereen welk bekend), maar deze laat standaard de Jitter standaard niet zien.

Als je in MTR echter op j drukt, dan wordt ook de Jitter en Latency getoond welke met VOIP erg van belang zijn.

Kijk ook goed welk protocol je gebruikt, het ene protocol kan meer hebben dan het andere protocol, je leverancier kan je hier als het goed is ook mee helpen. Wij gebruiken hier zelf SPA942 telefoons welke verbonden zijn met een Asterisk server, en na twee weken problemen werkt het nu probleemloos. We hebben wel de internetverbinding dubbel uitgevoerd (zowel kabel als ADSL), zodat als er iets down is we toch gewoon kunnen bellen en mailen.

seconet
30/07/07, 09:43
Van welke protocollen zou er gebruik kunnen gemaakt worden en waar kan ik dit specificeren ?

Ik zoek ook een gelijkwaardig programma aan MTR voor windows. Iemand een aanrader?

hostlogic.nl
31/07/07, 09:44
Ik zoek ook een gelijkwaardig programma aan MTR voor windows. Iemand een aanrader?

Al gegoogled?
http://www.google.nl/search?q=mtr+windows