PDA

Bekijk Volledige Versie : Veilige login API



jsrit
19/12/06, 19:35
Hallo,

Wat is de veiligste manier met inloggen via de DirectAdmin API?

Wij werken met meerdere servers, dus er moet een makkelijke maar veilige manier zijn waar wij de wachtwoorden in moet opslaan.

Ons lijkt het beste de wachtwoorden en gebruikersnamen in een map voor de public_html te plaatsen.

Wat vinden jullie hiervan, of hebben jullie betere ideeën. Wij maken het zo dat het straks via een webbased applicatie wijzigbaar is, zodat wij niet in de coding wat moeten aanpassen.

Met vriendelijke groet,
J. Rooijmans

Sander-
19/12/06, 20:32
Waarom sla je ze niet op in een MySQL database?

jsrit
19/12/06, 20:46
Dat is ook nog een optie inderdaad, iemand anders mogelijkheden?

renkovdort
29/12/06, 03:30
jah misschien werken met unieke bestands namen, dus per sessie een ander bestand laden ?

renko.

ErikKosters
29/12/06, 10:06
Nadeel van de MYSQL is dat als een gebruiker zijn of haar wachtwoord aanpast, jij een foutief wachtwoord in de MYSQL hebt staan, ofniet?

bigall
29/12/06, 11:18
Er zijn verschillede mogelijkheden.
Je kunt gewoon via de DirectAdmin API zelf het wachtwoord verifieren. (zie http://www.directadmin.com/features.php?id=193) Ik heb echter mijn twijfels over de veiligheid bij deze oplossing.

Wanneer je dit niet veilig genoeg vind zou je er voor kunnen kiezen om via de imap service te controleren. Lijkt mij redelijk veilig.

Je kunt ook nog /etc/shadow periodiek in een mysql database zetten, en van daaruit controleren. Om te voorkomen dat gebruikers een tijdje moeten wachten nadat ze hun wachtwoord hebben gewijzigd, zou je nog een script kunnen maken dat automatisch wordt uitgevoerd nadat het wachtwoord is veranderd. (http://www.directadmin.com/features.php?id=298)

Grote kans dat er nog veel meer mogelijkheden zijn.

vBoxx
09/01/07, 02:05
Weet iemand ook of er momenteel een login script is wat op meerdere DirectAdmin servers kan kijken?

Komto
09/01/07, 07:06
Gewoon met de api op verschillende servers checken?