Ik heb momenteel een website als rapidshare.com draaien en ter voorbereiding op uitbreiding ben ik me aan het oriënteren wat de prijzen zijn wanneer ik een lease-to-own server ga nemen.
Wat voor server zoek ik
Ik ben eigenlijk qua server cpu's niet echt bekent, maar voor mijn script is het wel een vereiste dat er minimaal 2GB geheugen aanwezig is in het systeem. Ook moet de server een grote capaciteit aan kunnen. Het is mogelijk dat de vraag in één keer om hoog schiet.
De server moet minimaal 2 schijven in raid 1, daarna uit te breiden per 2 schijven in raid 1+0.
Verder wil ik niet een dataverkeer limiet, maar een datasnelheid limiet. Ik wil niet dat ik achteraf een rekening krijg dat ik over mijn snelheid ben heengegaan, maar dat er dus een maximale snelheid afgesproken word. Minimaal 1 Mbits is vereist met een mogelijkheid om uit te breiden naar minimaal 100 Mbits.
Nadat ik 1 jaar betaald heb is de server van mij. Ik wil dan dat het een directe optie is dat de server op de huidige locatie blijft dan, maar dat ik alleen colocatie tarieven betaal.
Software
Zolang apache, PHP 5.0 of hoger en mysql 5 of hoger erop draaien is het mooi. Een control panel die zijn werk goed is goed, liefst DirectAdmin, maar dat maakt mij in principe niet zoveel uit. Als het maar zijn werk doet.
Over de website
Omdat het dus een open website is kan het zijn dat er illegale bestanden op de server komen. Bezoekers kunnen het melden wanneer zij een bestand zien welke tegen de wet en het team achter de website controleert ook dagelijks bestanden, maar wij doen dit steekproef gewijs.
Budget
Momenteel hebben wij geen budget voorhanden om te melden. Dit komt omdat wij aan het uitzoeken zijn hoeveel het zal kosten om een goede lease-to-own server te nemen. Dan kunnen wij kijken hoe we dit kunnen betalen.
Vermelden
- Hoeveel het per 1, 10, enz. Mbit het kost
- Hoeveel het na 1 jaar aan colocatie zal kosten
- Welk besturingssysteem
- Hoeveel de licentie voor Cpanel zal kosten
- Hoeveel per 1/2/4 GB geheugen het extra zal kosten en tot hoeveel geheugen maximaal mogelijk is
- Hoeveel hardeschijven maximaal mogelijk is
- Hoeveel andere upgrades zullen kosten (mogelijk zie ik er een paar over het hoofd, dit is voor mij en het team de eerste lease-to-own server).
- wat de extra kosten van een managed server zijn.
Mocht ik dingen over het hoofd gezien hebben dan hoor ik het graag. Ik wil ook graag weten hoe het met de firewall geregeld is.
Het is een pré wanneer de server in Nederland staat. Indien de server in het buitenland staat moet u er voor zorgen dat de server naar Nederland toe komt indien ik hier om vraag. Indien het in het buitenland is graag de verwachte import kosten vermelden.
Waarom in het buitenland? De bezoekers van de website komen van heel de wereld, dit heeft in feite dus geen nut als het in Nederland staat.

Likes:


Quote