Hoi,
Ik zoek een rack (en later meer van dezelfde) met 500mbit flat per
rack. Nu weet ik dat dat eenvoudig te krijgen is voor 5 * E1500, maar
dat is te veel.
Ik hoop dat er iemand met Franse of Duitse prijzen over de brug komt
Dank je,
Frank
Likes: 0
Hoi,
Ik zoek een rack (en later meer van dezelfde) met 500mbit flat per
rack. Nu weet ik dat dat eenvoudig te krijgen is voor 5 * E1500, maar
dat is te veel.
Ik hoop dat er iemand met Franse of Duitse prijzen over de brug komt
Dank je,
Frank
Heb je inzicht in de verhouding binnenlands/buitenlands verkeer?
Hi Frank,
Binnen welke termijn ben je hiernaar op zoek?
- Hoe is de verhouding NL/EU verkeer vs Transit? enig idee?
- Wat is de prijs waarnaar je zoekt?
- Hoeveel stroomverbruik wil je bij het rack?
- Hoeveel IP adressen heb je nodig?
Het is bijzonder divers, dus wereldwijd. Als ik moet gokken zou ik zeggen; 30% west eu, 50% noord US, 15 asia, 5 elders. Maar dat is een redelijk grove inschatting; precieze stats heb ik niet omdat ik nu dedicated servers huur in Frankrijk en Duitsland (waar bandbreedte blijkbaar niets kost?) , maar die verhuren geen servers die zwaar genoeg zijn en daarom moet ik weg.
Verhouding weet ik echt niet, maar het is vrijwel allemaal buiten NL en het meeste ook buiten de EU.
Prijs; ik heb een paar offertes liggen van E1200-E1600 (easynet, schuberg en
een paar kleintjes) voor 100mbit flat; ik hoopte ergens iets goedkopers te kunnen regelen omdat ik dan gewoon niet uitkom. Ik heb ik FR + DE samen ongeveer 15 servers die gemiddeld 50 mbit / server trekken; voor de NL prijzen zoveer is het niet rendabel om hier te gaan zitten en moet ik dus colo in DE of FR gaan doen om zwaardere servers te kunnen draaien.
Power; ik heb altijd dedicated servers gedraaid, dus ik weet niet zoveel
van power; er zouden iets van 30 1U dual dual core xeons in een rack
moeten (haal ik dat? jullie advies?) ; ik zie op internet vaak iets van;4 x 0.5 KVA / 2.5 A per rack?
IP addressen; 64

Tips:
- vooraf meer ip adressen regelen, sommige aanbieders doen achteraf erg moeilijk, als je wilt uitbreiden wil je de adressen al hebben!
- Stroom: 1A per dual dualcore xeon -> 30 servers => 30A stroom
Dan denk ik dat je beter 2 racks kan huren met 16A stroom of nog beter, 3 racks met 12A stroom per rack. Zo kan je later nog uitbreiden en zijn de servers altijd koel.
(tijdje terug hebben we zelf 50x Dell 1950 dual dualcore xeons installed in Amsterdam, kwa stroom vind je niet snel racks met zoveel amperes)
Men doet in Frankrijk en Duitsland aan heftige overselling bij dedicated servers, zolang je bij een grote partij zit is dat geen probleem, omdat zij ook veel klanten hebben die dat verkeer niet gebruiken.
Alleen de prijzen voor colo in Duitsland en Frankrijk liggen een stuk hoger dan verkeer gebundeld met dedicated servers, ik denk dat je dit in je zoektocht ook zult ondervinden.
30 dual core Xeons gaan flink wat stroom trekken, meeste DCs in Nederland leveren 8A - 10A per rack, er zijn er enkele die 14A per rack geven, maar dan houd het echt op. Ik schat het verbruik in tussen 25 en 30A totaal.
Nou... Ik de eerste in FR waar ik keek heeft een rack inclusief 100mbit flat voor E1200. Die ben ik hier nog niet tegengekomen; ALLEEN de bandbreedte
heb ik hier de laagste offerte voor E1200.
Maar waarom bieden ze in NL dan niet van
dat shared spul aan? Ik heb me rotgezocht naar een partij die dual xeons
tegen een enigzins schappelijke prijs aanbiedt, maar het is allemaal
belachelijk hoog, vooral als je dan ook nog bandbreedte wil.
Hoeveel stroomverbruik zit er bij zo een rack in Frankrijk?
Dit is namelijk wel een belangrijke factor.
vergeet ook niet dat de kosten voor onderhoud flink gaan oplopen als u steeds naar Frankrijk moet reizen. Tevens is het lastiger om 5 x 100 mbit flatfee te moeten balanceren als u 500 mbit nodig heeft dan 1 x 1 gigabit connectie met 500 mbit 95% bandbreedte.
Zeker als u zulke wensen heeft, is zelf leasen toch voordeliger, tenzij u zelf het onderhoud niet wilt doen. Vergeet u tevens niet de kosten te calculeren van goede switches en eventueel APC reboot switch en KVM/IP (indien dat nodig is).
U zou kunnen overwegen om HP servers met IPMI te nemen (of vergelijkbare Dells, hoewel die wat meer stroom verbruiken) met die kaarten kunt u namelijk de server rebooten en remote beheren zoals een KVM/IP.
Ik wil ook graag zelf leasen/kopen; daarom is deze thread er ook![]()
Ik zoek alleen naar een iets betere aanbieding dan ik tot dusver heb.
Net een offerte binnen; rack inc 1gbit flat voor E7000. Dat begint er
al op te lijken :]
Ik zou graag ongeveer 3 aanbiedingen naast elkaar willen leggen; ik kan
niet in FR of DE dedicated servers blijven huren; niet om de bandbreedte,
maar omdat de servers niet zwaar genoeg zijn; ik heb echt dual xeons of
vergelijkbaar nodig.
Hoeveel stroom zit daarbij? let er even op dat je een juist totaalbeeld krijgt, wellicht vraagt deze partij voor extra racks en stroom een vermogen, het is maar een tip.
Belangrijk om te vragen aan die partij:
- Hoeveel stroomverbruik zit er bij het rack (in A)?
- Hoeveel stroom mag het rack maximaal gebruiken? wat is de prijs voor extra stroom?
- Mogen er meer racks verbonden worden aan de 1 gigabit flatfee connectie? zo ja, wat kosten de extra racks, eventuele bekabeling tussen racks en stroom inbegrepen bij deze racks?
- Wat is het toegangsbeleid van het DC?
Dit zijn allemaal belangrijke vragen bij je huidige aanbieding, aangezien je bij geen enkele rack in Nederland, zover mij bekend, 30A stroom gelevert krijgt.
Mag ik vragen wat je op die servers host? en heb je een link?
Je bent namelijk net nieuw op dit forum en ik kan je nick niet linken aan een website/bedrijfsnaam.
Iets wat ik toch wel graag doe voordat ik een offerte uitbreng.
Kijk je alleen naar de prijs of ook enigzins kwaliteit?