Beste,
Wij willen Asterisk al een tijdje gaan gebruiken. Hoewel ik inkomende gesprekken via budgetphone werken (met daaraanvast een menu en doorverbinden met SIP-telefoons) en uitgaande via voipbuster ook werken, krijg ik wat andere zaken niet aan de praat. En is het volgens mij ook niet echt optimaal.
Aangezien ik het nogal veel trail-'n'-error vind voor mezelf en ik er teveel tijd in moet stoppen, hoop ik dat er hier iemand is die het spul aan de gang kan krijgen.
Degene die Asterisk gaat configureren zal het volgende moeten doen:
-Aanmelden op voipbuster, zowel inkomend als uitgaand.
-Aanmelden op budgetphone/talkin2ya, zowel inkomend als uitgaand.
-Bel regels voor uitgaand maken, namelijk:
-- vast via voipbuster.
-- mobiel via budgetphone.
-- mogelijkheid het nummer in te toetsen zoals je normaal op een telefoon doet (0201234567), waarna Asterisk er 0031 voor hangt en de 0 weghaalt (heb ik al werkend).
-- indien mogelijk: als voipbuster niet reageert, budgetphone proberen.
-Inkomende gesprekken in een menu laten komen. Paar voorbeeld menuutjes maken (met submenuus), zodat ik dit gemakkelijk kan uitbreiden.
-Edit: tevens doorverbinden vanuit het menu. Indien een SIP-telefoon niet opneemt, in sommige gevallen doorverbinden met een mobiel (via budgetphone).
Verder hoop ik ook dat diezelfde persoon, indien ik tevreden ben, ook later open staat voor wat korte vraagjes (of voor extra opdrachten, als we meer willen instellen). Snel contact via telefoon of msn is dan dus wel prettig.
Zoals gezegt: er is al een beetje configuratie gedaan, maar daar staat ook alle default onzin van Asterisk in. Deze wil ik er het liefst uit hebben, zodat enkel het spul erin staat wat nodig is (maakt het leesbaarder en begrijpelijker).
Eventuele offertes/vragen kunnen hier geplaats worden, offertes liever gemaild naar j.v.leeuwen@openhost.nl
Alvast bedankt.
Jochem van Leeuwen

Likes:


Quote