Oorspronkelijk geplaatst door
MusicMaestro
Hmm.. ik heb anders in totaal al voor 8 verschillende bedrijfjes helemaal 2D remote-hands werk verricht, zonder dat ik hen ooit heb hoeven zien (of spreken! zelfs). Volledig via chat en e-mail gegaan, heel goed aan verdiend destijds (2001-2004). Free-lance werk, losse klussen, zijn in dit geval prima verlopen.
Bij een vast contract zal er allicht een wens tot nader fysiek contact bestaan, maar dat kan eenmalig, en in feite ook helemaal zonder 3D contact.
Als het vertrouwen een probleem vormt, moet je zorgen voor een betrouwbare open online aanwezigheid. Of de boel omdraaien; Graag of niet. Als ze je niet vertrouwen zoeken ze maar een ander. Ik bedoel, werken voor een bedrijf is een two-way deal. Men mag blij zijn dat jij voor dat bedrijf een/die dienst wilt leveren, als ze een beter iemand denken te vinden voor het werk dan doen ze dat maar. It takes two to tango.
Wat een ongelooflijke quatsch, man. Werkelijk waar, in welke tijd leef jij? Pauzes bestaan in de ICT helemaal niet, als het goed is. Dat is nu juist iets voor de ouderwetse 9 to 5 jobs. Ik heb overigens nog niet 1 werkplek meegemaakt waar de pauze 'een losse en informele sfeer' hadden. Het is allemaal krampachtig geforceerd gedoe, met slechte domme grappen en een heleboel zinloos gewauwel. Meestal tijdverlies. Vooral als de mensen in hun pauze zo nodig moeten roken, ook nog.