Citaat:
Nee. U mag OEM-software alleen verkopen in combinatie met een volledig geassembleerd systeem. Het is niet toegestaan OEM-producten afzonderlijk aan te prijzen. Indien u OEM-producten aanbiedt aan consumenten of bedrijven, is het belangrijk dat u expliciet aangeeft dat u deze alleen in combinatie met een pc of server verkoopt. De producten geven geen recht op support van Microsoft.
Een OEM-partner die gerechtigd wil zijn om Microsoft System Builder software in licentie te geven aan eindgebruikers, dient daartoe akkoord te zijn met de systembuilderovereenkomst.
Download een pdf van de overeenkomst.
Een OEM-partner kan Microsoft OEM Distribution Packs* aanschaffen. Deze zijn verpakt in een bruine gesloten doos die is voorzien van een etiket met de volgende tekst:
“Door dit pakket te openen, verklaart u dat u de Microsoft Distributie en Voorinstallatie overeenkomst die aan dit pakket is gehecht, hebt gelezen en begrijpt, en dat u zich verbindt aan de voorwaarden en condities die daarin vervat zijn.”
* Elk pakket bestaat uit een aantal System Builder units of eenheden. Deze eenheden bevatten elk een handleiding en cd, alsmede een Certificate Of Authenticity (COA). Deze COA is bevestigd aan de buitenkant van de shrinkwrap.
Oftewel, OEM licenties mag je niet doorverkopen tenzij het een specifieke versie is in de bruine doos. Deze mag je ongeopend doorverkopen, zonder extra hardware, aan een andere systeembouwer (=klant).