SSH is het protocol. Het protocol is gemaakt om het verkeer tussen 2 devices beveiligd te laten verlopen. Met alles wat hier omheen kan zitten; authenticatie, authorizatie, encryptrie, decryptie, ..
Onder *nix en *bsd systemen is er vaak een sshd (ssh daemon) applicatie welke de serverkant verzorgt om deze beveiligde verbinding mogelijk te maken. Standaard onder de *nix en *bsd zorgt de sshd dat er de communicatie naar een shell gaat (BASH, ZSH, CSG, KORN e.d.), dit hoeft echter niet zo te zijn,
een ssh-services onder windows (windows variant van de ssh daemon) zal bijvoorbeeld een windows command line geven. Maak ook andere dingen kunnen mogenlijk zijn (kijk bijvoorbeeld maar op een APC7920 waar ssh als communicatie mogelijk is. Daar is de shell het menu om de apc te bedienen).
Op de *nix en *bsd is er ook een applicatie welke ssh heet. Dit is alleen een client applicatie welke met een ssh-daemon/service beveiligt kan communiceren. Ook voor windows zijn er commandline ssh.exe applicaties, maar vaak wordt hier putty.exe voor gebruikt.
Puur alleen SSH is dus het protocol. Beschreven in RFC4250, RFC4251, RFC4252, RFC4253 en RFC4254.
@Wonko:
Ben ik nu ongeloofwaardig geworden omdat ik wat anders zeg?

Likes:



Quote