Als nieuwe speler in de hosting markt ben ik druk bezig met inlezen op juridisch vlak. Het boekje van ICT Recht is daarbij een grote hulp.
Nu kwam ik een stukje tegen waarbij wordt uitgelegd dat het niet is toegestaan om met klanten een contract aan te gaan voor meer dan 1 jaar. Nu vraag ik me af hoe dit werkt wanneer je een klant verschillende betalingstermijnen bied. Bijvoorbeeld maandelijks, jaarlijks, 2-jaarlijks, en zo voort. De klant heeft in zo'n geval de mogelijkheid om een contract af te sluiten voor 1 maand of 1 jaar en is dus niet verplicht een meerjarig contract af te sluiten.
Is dit toegestaan of zijn meerjarige contract volledig uit den boze?
Evenementen voor de komende 60 Dag(en)
Resultaten 1 tot 6 van de 6
Onderwerp: Contractduur niet langer dan een jaar
-
Contractduur niet langer dan een jaar
-
09/10/11 12:38Wellicht helpt dit topic: http://www.webhostingtalk.nl/bedrijf...t-van-dam.html (Verlengen van abonnement / Wet van Dam)
- Dit gaat niet over het verlengen van een contract maar om de initiële duur van een contract. Wanneer een nieuwe klant een contract afsluit voor 3 jaar, bijvoorbeeld. De verlenging komt dan pas na 3 jaar aan de orde.
- advertentie
-
09/10/11 12:48Meerjarige contracten komen op de grijze lijst te staan. (in tegenstelling tot het verlengen met meer dan een maand dat op de zwarte komt)
Het mag dus nog steeds indien er een goede reden voor is.
Als de klant de keuze mogelijkheid heeft, en daar bewust voor kiest in ruil voor bijv. korting of een gratis mobieltje (bij een mobiel abbo), dan lijkt me dat verdedigbaar.
- Dat leek mij inderdaad ook, maar het boekje zei er verder niets over. Bedankt
-
09/10/11 13:06Sebastiaan Stok2.311 Berichten- Ingeschreven
- 20/12/04
- Locatie
- Rotterdam
49 Berichten zijn liked
De regel voor verlenging geld alleen voor consumenten (en in bijzondere gevallen voor kleine ondernemers zoals eenmanszaak).
De wet geeft nu al dat stilzwijgend verlengen met langer dan een jaar op de zwarte lijst staat (voor consumenten).
Als je verlengt met uitdrukkelijke toestemming van de klant dan is de termijn geen probleem.
Maar stilzwijgend verlengen met langer dan een jaar is verboden.
Gelijkaardige Onderwerpen
-
Gameservers niet langer vrij
Door Xeron in forum Gameservers AlgemeenReacties: 75Laatste Bericht: 24/12/10, 02:28 -
WHT niet langer bedrijf!
Door MXB-Jeroen in forum LoungeReacties: 1Laatste Bericht: 01/04/08, 22:00 -
Re: BE domein voor langer dan ??n jaar registreren?
Door frank@openminds.be in forum be.providersReacties: 1Laatste Bericht: 01/06/04, 17:35 -
BE domein voor langer dan één jaar registreren?
Door Carl Janssen in forum be.providersReacties: 0Laatste Bericht: 01/06/04, 16:55



LinkBack URL
About LinkBacks
