Het schijnt een goed gebruik te zijn dat een datacentrum een ontvangstbewijs afgeeft voor ontvangen servers (Colo).
Zelfs als dat geen gebruik is dan lijkt het me handig indien ik in de toekomst mijn servers op wil halen.
Zijn er hosters die een werken met een ontvangst bewijs?
Ik wil er graag een paar zien wat daar in staat.
Uiteraard snap ik dat serienummer, dell service tags, bedrijf A bedrijf B erin staat, maar mogelijk staan er ook meer bepalingen in bijv over een mogelijke (gedwongen) verhuizing van rack A naar Rack B.
Alvast bedankt.
Evenementen voor de komende 60 Dag(en)
Resultaten 1 tot 15 van de 20
Onderwerp: Ontvangstbewijs datacentrum
-
02/09/10 10:23Ontvangstbewijs datacentrum
-
02/09/10 10:59Hi,
Wij registeren:
- Hardware merk
- Hardware type (zichtbaar op behuizing)
- Zichtbaar label
- Eventueel serienummer of barcode
Dit moet allemaal vanaf de buitenkant zichtbaar zijn, we gaan de server niet open schroeven.
-
02/09/10 11:52Service/Support = Heilig735 Berichten- Ingeschreven
- 18/08/07
- Locatie
- Amsterdam
30 Berichten zijn liked
Bedrijf: Vertixo B.V.
URL: www.vertixo.com
KvK nummer: 53940628
TrustCloud: vertixo
Wat faxon Networks zegt doen wij inderdaad ook.
Sowieso een sticker met servernaam maar ook een "tag" met erop van wie de server eigendom is, barcode, email en telefoon van de klant.
Die wordt erop geplakt in het bijzijn van de klant en als dat niet mogelijk is(bij spoed plaatsing) dan worden er foto's gemaakt en opgestuurd.
Wat betreft bepalingen, die hebben wij niet direct maar sowieso wordt de klant altijd eerst persoonlijk opgebeld als er iets aan de hand is.
Zomaar verhuizen bijvoorbeeld is not done punt.
De server zelf moedwillig uitzetten / uplink verbreken is al not done.
En echt gedwongen(denk aan redunix) dan proberen we sowieso eerst te bellen en anders een goede afweging op dat moment en daarna steeds de klant proberen te bereiken.
Er zijn een paar klanten die wel om die dingen vragen, die krijgen de bepalingen in het contract dat ze tekenen.
Maar die komen dan weer zelf met de voorwaarden en voorstellen.
-
02/09/10 12:44Where gamers connect!436 Berichten- Ingeschreven
- 29/10/04
- Locatie
- Hengelo
4 Berichten zijn liked
Bedrijf: Clanhost
URL: www.clanhost.nl
Registrar SIDN: Nee
KvK nummer: 23088251
Ondernemingsnummer: Niet van toepassing
Volgens mij vraagt de TS expliciet naar het beleid van datacentra zelf, niet van bedrijven die klant zijn bij datacentra. Dus in het geval van problemen zoals bij REDUNIX dat de eigenaren van servers ook bij Grafix kunnen aankloppen om hun eigendommen op te halen.
Als de hoster een probleem heeft met het datacentrum dat ze snel hun apparatuur kunnen verhuizen zonder problemen. Als het datacentrum ook een lijst bijhoudt van de eigenaren van apparatuur zou dit makkelijker kunnen.
Als dat de vraag is, dan denk ik dat dit het antwoord daarop is. Lijkt mij praktisch niet haalbaar in de meest situaties. Stel je komt meerdere racks verhuizen of vullen. Je hebt en bepaald tijdschema en dan moet personeel van het datacentrum elk stuk hardere wat binnenkomt gaan registreren. Zou een lastige en tijdrovende klus zijn.
Primair ligt de verantwoordelijk gewoon bij jezelf. Zorg dat je aan kunt tonen welke spullen van jou zijn. Als een datacentrum moet gaan bijhouden wie eigenaar is van elk stuk hardware zou het er niet makkelijker op worden.
- advertentie
-
03/09/10 07:01Inderdaad. Maar ik ben inderdaad geen klant van het datacentrum.Volgens mij vraagt de TS expliciet naar het beleid van datacentra zelf, niet van bedrijven die klant zijn bij datacentra
Echter is was op zoek naar standaard forumulieren bijv van hosters.
Daarnaast dacht ik een datacentrum mogelijk standaard procedure verplicht aan zijn klanten.
Lijkt erop dat dat minimaal is.
-
03/09/10 07:24moderator4.159 Berichten- Ingeschreven
- 21/05/03
- Locatie
- NPT - BELGIUM
230 Berichten zijn liked
Naam: Dennis de Houx
Bedrijf: All In One
Functie: Zaakvoerder
URL: www.all-in-one.be
Ondernemingsnummer: 0867670047
Zoals clanhost zegt is dit miscchien nog haalbaar voor een klein regionaal DC, maar ik zie ze dit in de grote DC's nog niet doen denk aan GlobalSwitch 50.000m². Zelfs al zou de hoster de gegevens doorspelen aan het DC van de klant zijn server dan is dat ook een extra administratie voor het DC (en personeel).
En zelfs al zouden ze dit doen dan gaan ze je server (hopelijk) nog niet meegeven zonder toestemming van de suite en/of rack eigenaar. De hoster moet ook nog een stok achter de deur hebben voor als de klant bvb niet betaald.
-
03/09/10 12:41För Sverige i tiden2.840 Berichten- Ingeschreven
- 21/02/06
- Locatie
- Egmond Aan Zee / Stockholm Zweden
10 Berichten zijn liked
KvK nummer: 37128170
-
03/09/10 13:40-verkeerd topic-
-
03/09/10 13:44
-
03/09/10 13:55Inderdaad, het behoorde toe aan http://www.webhostingtalk.nl/webhost...gen-porno.html (Salpeterzuur tegen Porno)
-
03/09/10 14:01
-
03/09/10 14:31SolidHost8.099 Berichten- Ingeschreven
- 29/06/03
- Locatie
- Rotterdam/Amsterdam/Barcelona
245 Berichten zijn liked
Naam: André van Vliet
Bedrijf: SolidHost Managed Hosting
Functie: CEO
URL: www.solidhost.com
KvK nummer: 24366308
Uh.. [ame]http://nl.wikipedia.org/wiki/Retentierecht[/ame]
http://www.webhostingtalk.nl/juridis...ml#post1065489 (hosting klant betaald niet, afgesloten en eist nu data op)
-
03/09/10 14:34SolidHost8.099 Berichten- Ingeschreven
- 29/06/03
- Locatie
- Rotterdam/Amsterdam/Barcelona
245 Berichten zijn liked
Naam: André van Vliet
Bedrijf: SolidHost Managed Hosting
Functie: CEO
URL: www.solidhost.com
KvK nummer: 24366308
Ook dan nog moet (in dit geval) Redunix wel toestemming verlenen. Het is dus nog steeds niet alsof een klant van Redunix, zonder tussenkomst van Redunix zijn server weg zou kunnen halen. Om die reden alleen al, heeft het vrij weinig zin om als datacenter zo'n lijst bij te houden (tenzij de server eigendom is van een directe klant van het datacenter, uiteraard).
-
03/09/10 14:36Dit klopt inderdaad. Als je niet betaald kan het datacenter zeggen dat ze de server achterhouden. Deze kan je dan weer netjes ophalen zodra alles betaald is. ( even een makkelijke vergelijking: Stel je gaat boodschappen doen maar je hebt niet genoeg geld bij. Dan moet je toch ook het karretje laten staan en geld gaan halen ? zou mooi zijn als je alles mee mag nemen )
-
03/09/10 15:03SolidHost8.099 Berichten- Ingeschreven
- 29/06/03
- Locatie
- Rotterdam/Amsterdam/Barcelona
245 Berichten zijn liked
Naam: André van Vliet
Bedrijf: SolidHost Managed Hosting
Functie: CEO
URL: www.solidhost.com
KvK nummer: 24366308



LinkBack URL
About LinkBacks


