webhostingtalk.nl
advertentie
advertentie

Evenementen voor de komende 60 Dag(en)

Resultaten 1 tot 8 van de 8
          

Onderwerp: Servers opvangen


  1.  
    #1
    geregistreerd gebruiker
    64 Berichten
    Ingeschreven
    23/03/08

    Locatie
    ergens he

    0 Berichten zijn liked

    Dennisweb is offline.

    Registrar SIDN: nee
    KvK nummer: nvt
    Ondernemingsnummer: nvt

    Servers opvangen

    Ik heb 2 servers:

    1: Primary: Windows Server 2003
    2: Secondary: Windows XP

    Maar soms dat moet Primary eens uit voor onderhoud.
    Als ik dezelfde serversoftware (http, ftp e.d.) installeer op Secondary, bestaat er dan een mogelijkheid om te kunnen schakelen?

    M.a.w: Bestaat er software waarmee ik Secondary en Primary kan schakelen? Zodat als Primary uitgaat, hij standaard schakelt naar Secondary?


  2.  
    #2
    geregistreerd gebruiker
    5.976 Berichten
    Ingeschreven
    23/10/04

    Locatie
    Amsterdam

    143 Berichten zijn liked

    Randy is offline.

    Functie: Systems Engineer
    URL: weblog.aklmedia.nl
    View randytenhave's profile on LinkedIn

    Op beide servers VMware ESXi installeren en 10 regeltjes Perl gebruiken om zelf HA te maken. (Scheelt je toch duizenden euro's aan licentiekosten). Je moet alleen wel je storage centraliseren of continu in sync houden.
    Aan de andere kant: hoe lang durt het onderhoud en wat is de impact als je dit na middernacht doet. Een rebootje van 10 minuten zal niemand wakker van liggen als het laten we zeggen elke tweede woensdag van de maand is .
    Andere optie is om de Enterprise variant van Windows te gebruiken waar standaard clustering in zit, al zul je dan wel het nodige moeten (laten) configureren. De licentiekosten liggen iets hoger (~55 euro om ~11 euro), maar je mag hem dan ook 4x gevirtualiseerd gebruiken. En in dit geval komt Hyper-V weer leuk om de hoek kijken.

  3. advertentie



  4.  
    #3
    geregistreerd gebruiker
    64 Berichten
    Ingeschreven
    23/03/08

    Locatie
    ergens he

    0 Berichten zijn liked

    Dennisweb is offline.

    Registrar SIDN: nee
    KvK nummer: nvt
    Ondernemingsnummer: nvt

    Het probleem is het hem dat de server gebruikt wordt voor streaming. Daarom moet het voor de client zo onmerkbaar mogelijk alles door gaan zonder lange downtimes.

    Daarom wou ik graag tussen servers kunnen switchen.


  5.  
    #4
    geregistreerd gebruiker
    27 Berichten
    Ingeschreven
    20/08/08

    Locatie
    Mol (B)

    0 Berichten zijn liked

    LogiTouch is offline.

    Registrar SIDN: nee
    KvK nummer: nvt
    Ondernemingsnummer: 0899 813 174

    Bij een active/passive setup (de HA waar Randy het over heeft) ga je normaal een downtime hebben. Deze kan je misschien vermijden -als- je applicatie het aan kan. Lees hiervoor de technische documentatie van de software eens door, voornamelijk het hoofdstuk "high availability".


  6.  
    #5
    Delftsche Bytes
    958 Berichten
    Ingeschreven
    27/09/06

    Locatie
    Rijswijk

    19 Berichten zijn liked

    Magus is offline.

    KvK nummer: 27270494

    Een andere optie is natuurlijk om een loadbalancer met proxy in te schakelen. Dit is wel een spof, maar voldoet wel aan de eissen om 1 server uit te schakelen en met de tweede over te nemen. Wel dienen op beide machines dan tegelijk de services actief te zijn.


  7.  
    #6
    geregistreerd gebruiker
    915 Berichten
    Ingeschreven
    08/08/06

    Locatie
    Doetinchem

    10 Berichten zijn liked

    Jesperw is offline.

    Registrar SIDN: Ja
    KvK nummer: 09129344
    Ondernemingsnummer: nvt

    Als het zo is dat je gewoon relayed op die servers, dan zou ik gewoon dubbel bij de bron wegstreamen naar die relays. Dan mag er gerust één uitvallen.

    Voor de bereikbaarheid kun je dan een virtueel ip gebruiken die op beide actief is (ipvs)


  8.  
    #7
    geregistreerd gebruiker
    3.271 Berichten
    Ingeschreven
    25/11/05

    Locatie
    Duivendrecht

    20 Berichten zijn liked

    gjtje is offline.

    KvK nummer: 34231610

    Dan heb je nog steeds een failover waarbij de gebruiker, tijdelijk, onderbroken wordt.
    Er zijn wel systemen die dat kunnen verhelpen maar dan praat je over duizenden euro's. VMware Fault Tolerance is mogelijk nog een optie maar dat is ook niet gratis.


  9.  
    #8
    Delftsche Bytes
    958 Berichten
    Ingeschreven
    27/09/06

    Locatie
    Rijswijk

    19 Berichten zijn liked

    Magus is offline.

    KvK nummer: 27270494

    citrix xen-server kan het ook, echter de gratis versie niet automatisch. Bovendien moet je dan shared storage opzetten. TS geeft aan de 2 bestaande windows-bakjes te willen gebruiken. Een softwarematige loadbalancing met proxy is dan een betere oplossing lijkt me (ik weet niet of zoiets bestaat voor windows, vooral met mixed OS'en)?


Forum Rechten

  • Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
  • Je mag geen reacties plaatsen
  • Je mag geen bijlagen toevoegen
  • Je mag jouw berichten niet wijzigen
  •  



webhostingtalk.nl
Webhostingtalk.nl © copyright 2001-2013 Alle Rechten Gereserveerd.

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75